1 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • «Памʼятаємо. Єднаємося. Переможемо!»: 26 листопада - день вшанування памʼяті жертв Голодомору

«Памʼятаємо. Єднаємося. Переможемо!»: 26 листопада - день вшанування памʼяті жертв Голодомору

  • Фото: Житомирська обласна державна адміністрація
  • 25 листопада, 2022 19:02

Завтра Україна вшановуватиме памʼять жертв штучно створеного сталінським режимом голодомору. В цьому році дата особливо символічна, оскільки ми знаходимось у стані повномасштабної війни з тим самим імперським жорстоким режимом, метою якого є знищення української нації.

Про це нагадує Житомирська ОДА.

«В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом  – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися», - йдеться у повідомленні.

26 листопада о 16:00 відбудеться Загальнонаціональна хвилина мовчання.

Український інститут національної памʼяті підкреслює, що через 90 років після Голодомору проти українців знову застосовуються ті ж самі методи. 9 місяців повномаштабної війни яскраво продемонстрували, що росіяни не можуть витримати наявності української культури, мови, незалежності, ідентичності. Вони бажають стерти з лиця землі наші міста та націю цілком.

«У 1932-1933 роках комуністичний тоталітарний режим, попередник путінського рашизму, вчинив в Україні злочин геноциду – Голодомор.  Зумисно створений голод убив мільйони українців, а долі тих, хто вижив, скалічив. Пережиті жахіття залишили глибоку травму в кількох поколіннях українців. Унаслідок Голодомору активний, а тим більше масовий спротив радянському режиму було припинено», - додають у повідомленні.

Нинішня війна має ту саму мету - знищити та скалічити якомога більше життів, зламати волю українців.

«сталін у XX столітті та путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали. Геноциди і сталіна, і путіна спрямовані на те, щоб подолати опір українців, провчити непокірних, виховати лояльність та перетворити тих, хто залишиться, на «радянських/російських» людей. Ці злочини проти українців здійснюються за однаковою двоетапною схемою. На першому етапі режим намагається знищити національну ідентичність пригноблюваної групи, а на другому – нав’язати свою ідентичність», - зазначають у пресслужбі Житомирської ОДА.

Диктатори переповнені ненавистю через українську волю, тому що наявність такого вільного народу доводить ненормальність способу їх правління державою. сталін застосував тотальну конфіскацію харчів, блокаду, посилення терору української нації. путін вирішив, що йому допоможе стерти з лиця землі українців повномасштабна жорстока війна - масові вбивства населення, сексуальне насильство, бомбардування спальних районів та громадської інфраструктури, створення умов, що загрожують життю, депортації.

«Між інформаційними й пропагандистськими кампаніями періоду Голодомору та нинішньої російської агресії – найбільше спільного. І тоді, і тепер росія розвернула масштабні дезінформаційні та пропагандистські кампанії для підготовки російської аудиторії до скоєння чи схвалення звірств, а також приховування злочинів. І тоді, й нині росія розраховує на атмосферу байдужості на заході, силу страху перед своєю міццю та намагається створити паралельну штучну інформаційну реальність, далеку від дійсності», - зазначають у повідомленні.

Після Перемоги України повинно відбутись покарання винних у злочинах проти людтсва. У роки Голодомору захід прагнув мовчати про ті події, щоб не зіпсувати стосунки із СРСР…Після Другої світової світ засудив нацизм і злочинці понесли повну відповідальність за скоєне, проте за злочини СРСР ніхто не згадував на світовому рівні. Більшість європейців навіть не знають що відбувалось в Україні протягом 1932-1933 років, тому що про це говорити навіть в Україні було певний час заборонено, соромно, цю тему намагались уникати…Проте, ми не маємо мовчати, ми повинні вшанувати памʼять жертв наших предків, котрі загинули у страшних муках через штучний голодомор сталінського режиму. Так само, як і не повинні ніколи забувати жертв війни, що відбувається зараз.

Цьогорічна кампанія на вшанування памʼяті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Памʼятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

«Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні Сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо», - зазначається у повідомленні.

Поділитись

Новини по темі: