21 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • «Пакунок малюка» або гроші: що в Житомирі у 2024 році обирали батьки новонароджених

«Пакунок малюка» або гроші: що в Житомирі у 2024 році обирали батьки новонароджених

  • Фото: Мінсоцполітики
  • 13 грудня, 2024 14:15

У 2024 році «Пакунок малюка» зазнав змін. Міністерство соціальної політики України оновило його склад з урахуванням побажань батьків та експертної думки. Замість запропонованого бебі-боксу також можна обрати варіант одноразової грошової компенсації, яка складає зараз 7689 гривень. 

Про статистику, вибір батьків новонароджених та чи очікуються зміни на 2025 рік Журналу Житомира  розповіла директорка департаменту соціальної політики у Житомирській міській раді Вікторія Краснопір.

Бебі-бокс популярніший

 

"Разом з тим в поточному році закладами охорони здоров`я при народженні дитини було видано 1237 "пакунків малюка" (залишок станом на 1 грудня 2024 року - 507). До управлінь соціального захисту населення Житомира за призначенням грошової компенсації звернулось 1117 осіб", - розповіла Вікторія Краснопір.

Із 2025 року виплата грошової компенсації за "Пакунок малюка" здійснюватиметься на постійній основі. Пілотний проєкт функціонував з 2020 по 2024 рік. 

Що зміниться

 

"Як було і раніше, отримувач може відмовитись від "пакунка малюка"  в закладі охорони здоров`я та скористатися правом на отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". За призначенням грошової компенсації можна звернутися не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини", - зазначає директорка.

Механізм реалізації пілотного проєкту передбачає виплату грошової компенсації батькам, у яких народилася дитина, на спеціально відкритий поточний рахунок у "ПриватБанку". Згідно з документом, такий рахунок може бути відкритий у будь-якому банку, який готовий долучитися до процесу монетизації "Пакунка малюка".

Державна служба у справах дітей публікуватиме на своєму офіційному вебсайті список уповноважених банків, з якими укладено угоду про співпрацю.

"Сім`ї, в яких народилась дитина, мають право на отримання набору необхідних речей для новонародженої дитини. Отримати такий бебі-бокс батьки новонародженої дитини мають, як правило, у пологовому будинку або, у разі відсутності при виписці новонародженої дитини - в управліннях соцзахисту за місцем проживання/перебування заявника. Водночас у разі, якщо натуральна допомога не була отримана з незалежних від батьків причин, вони можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості натуральної допомоги "пакет малюка". Грошова компенсація дає можливість родинам самостійно вибирати товари, які відповідають їхнім індивідуальним потребам", - зазначають в департаменті соцполітики.

Нагадаємо, Журнал Житомира зібрав відповіді на актуальні питання отримання від держави одноразової допомоги у вигляді "пакунка малюка". 

Також писали раніше, Де розрахуватись карткою Пакунок малюка у Житомирі.

Весь коректний перелік магазинів можна знайти на сайті ІОЦ Мінсоцполітики у відкритому пошуковому реєстрі.

Довідково про програму

 

"Пакунок малюка" – це спеціальний комплект, який отримують новонароджені діти в Україні. Він є формою соціальної допомоги, що має на меті підтримати батьків у перші місяці життя їхньої дитини. Цей пакет надає держава в рамках програми підтримки сімей з новонародженими.

Грошова компенсація за "Пакунок малюка" є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину, призначеною для придбання дитячих товарів, таких як засоби догляду та гігієни (підгузки, серветки), дитячий одяг і взуття, харчування, посуд, іграшки, текстиль (рушники, ковдри), а також дитячі ходунки, коляски та ванночки для купання.

Детальніше ознайомитися з цією послугою для батьків можна на Гіді державних послуг сервісу «Дія» за посиланням.

Поділитись

Новини по темі: