У різних регіонах України активізувалися павуки. Пов'язано це із спекою. Користувачі соцмереж місцевих громад опублікували фото небезпечного павука-осу, якого зафіксували на Житомирщині.
Про це пише Підслухано Баранівка.
"Павук агріопа тигрова поширений у помірному й субтропічному поясах. Раніше його можна було зустріти тільки на півдні України, але у зв’язку з глобальним потеплінням його все частіше бачать і у нас, на Житомирщині. Це досить великий павук. Його тіло завдовжки до двох сантиметрів (самки), а з ногами – до чотирьох. Не помітити його важко. За смугастим забарвленням нагадує ос, звідки й інші назви «павук-оса», «павук-зебра» тощо. Агріопа тигрова обирає для побудови ловильної сітки сонячні відкриті місця, де є висока трав’яниста рослинність: луки, лісові галявини, зарості очерету. Павук сидить у заплетеному тонкими нитками центрі павутиння, переднім краєм тіла донизу. Передні та задні ноги попарно зближені з кожного боку, тому павук виглядає як хрест чи літера «Х». У випадку небезпеки стрибає на землю", - зазначають фахівці.
Фото з пабліку
Очевидці стверджують, що такі павуки зустрічають в інших громадах області: Коростенський та Житомирський райони.
Даний членистоногий отруйний і може вражати центральну та периферичну нервову систему. Його згадують як одного із трьох отруйних павуків України поряд з тарантулом та каракуртом. Щоправда, його отрута для людини не смертельна. Як стверджують очевидці та постраждалі, укус може бути дуже болючим (як укус оси) і при цьому біль триває досить довго (до трьох днів). На місці укусу може утворюватись нарив через дію отрути. Справжню небезпеку укуси павука становлять тільки для людей, у яких є алергія на укуси комах.
Особливо спеціалісти наголошують батькам стежити за дітьми, адже павук-оса яскравий і для малечі він цікавий через свої кольори.
Цей красивий павук не агресивний, але зайвий раз його тривожити не варто, особливо, коли він знаходиться на полюванні на павутинні. Тож будьте уважні і обережні.
Статистика
У пресслужбі Міністерства охорони здоров’я оприлюднили статистику випадків, коли українці зверталися по допомогу лікаря після укусу павука, а також пояснили, що робити, якщо комаха вжалила.
– Серед 13 осіб, які звернулися до лікарів після укусу павуків у 2024 році, лікування в стаціонарі пройшли шестеро. Усі постраждалі одужали, жодного летального випадку не було зафіксовано, – ідеться в повідомленні.
За даними Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб виппадків укусів отруйними павуками людей на території Житомирщини не зафіксовано.
Домедична допомога