13 січня, 2025
Ми в соцмережах

Особливості проходження МСЕК під час воєнного стану

  • Фото: ілюстративне
  • 9 вересня, 2022 17:30

Міністерство охорони здоров’я України нагадало громадянам про спрощену систему проходження медико-соціальної експертизи.

Про це повідомляє Житомирська обласна державна адміністрація.

«На сьогодні медико-соціальні експертні комісії продовжують роботу відповідно до нормативно-правових актів (зокрема, постанов КМУ №225 від 08.03.2022 р. та №390 від 30.03.2022 р.), які спрощують проходження експертизи у воєнний час.  На період дії воєнного стану МСЕК здійснює свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності», – йдеться у повідомленні.

Більше того, експертиза за направленням лікарсько-консультативної комісії проводиться незалежно від місця реєстрації, проживання та перебування громадян, що потребують встановлення групи інвалідності.

«У разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я», – додають експерти.

Під час воєнного стану п. 5 5 постанови КМУ від 03.12.2009 №317 «Питання медико-соціальної експертизи» не діє. Варто нагадати, що саме цей пункт не дозволяв встановлення інвалідності заочно.

Саме тому, МСЕК зараз мають право оглядати пацієнтів та встановлювати групу інвалідності заочно в таких випадках:

  • трудове каліцтво;
  • професійна хвороба; захворювання, набуде під час проходження військової служби, служби в органах внутрішніх справ, держбезпеки, пожежній охороні, підрозділах цивільного захисту та Держспецзв’язку;
  • захворювання, що є наслідком радіоактивного випромінення внаслідок аварії на ЧАЕС.

Всі вищеперчислені категорії можуть оглядатись заочно.

«Крім того, питання повторного проходження МСЕК особами з інвалідністю і ЛКК дітьми з інвалідністю, строк дії інвалідності яких закінчився у період воєнного стану, врегульовано постановою КМУ №390 від 30.03.2022 р., якою зазначеним особам за неможливості пройти переогляд продовжено строк дії інвалідності, відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю на весь термін дії воєнного стану на території України і 6 місяців після його припинення/скасування», – підкреслюють у Міністерстві.

Поділитись

Новини по темі: