30 серпня 2022 року помер перший та єдиний президент срср.
Про це повідомляє BBC News Україна.
Представники різних країн мають різне ставлення до цієї постаті та висловлюють різні думки.
"Він був злочинцем (з точки зору демократичної держави), який наказав жорстоко придушити мирні протести у Вільнюсі, Тбілісі, Алма-Аті, Баку та інших містах. Покаяння не було. Це така пам'ять, коли про мертвих говорять добре або не говорять. Ну, не цього разу. Єдиний останній плюс - він підписав капітуляцію Радянського Союзу. Він поклав край холодній війні та зруйнував Берлінську стіну? Ні. Це зробили народи, які прагнули свободи", – каже міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Незважаючи на те, що Горбачов не підтримував ідею повномасштабного вторгнення росії в Україну, в 2014 він позитивно відреагував на анексію Криму та розв’язану путіним війну на Донбасі.
"Яка легітимність потрібна щодо Криму? Навіть якщо референдум мав недоліки, можна не сумніватися, що люди там чітко і недвозначно сказали, що хочуть бути частиною Росії", – заявив радянський лідер в інтерв'ю Spiegel у січні 2015 року.
Пан Михайло заперечував присутність російських військ на Донбасі, проте казав, що якщо таке станеться, то «в Європі буде страшне побоїще».
На церемонії падіння Берлінської стіни Горбачов сказав наступне:
«Я і на форумі, і в розмовах з керівниками та громадськими діячами твердо займу позицію захисту росії, а отже і захисту її президента володимира путіна. Я абсолютно переконаний, що путін найкраще зараз захищає інтереси росії. Звісно, у його політиці вистачає, як то кажуть, того, за що можна зачепитися з критикою. Але не буду я чіплятися за це».
Також президент радянського союзу наголошував, що путін зупинив хаос у росії.
Горбачов неодноразово засуджував розширення НАТО, що, на його думку, йшло всупереч з інтересами росії.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Горбачов не робив офіційних заяв, оскільки вже погано почувався та перебував у лікарні.