30 травня, 2024
Ми в соцмережах

На Житомирщині суттєво похолодає: вітер, дощі та подекуди заморозки

  • Фото: Житомирський обласний центр з гідрометеорології.
  • 15 квітня, 2024 9:22

Цьогорічний квітень розпочався літньою погодою, причому в прямому сенсі. Середня добова температура становила 15-19°, при тому, що зазвичай о цій порі тільки завершується опалювальний сезон, і "нормальна" середня температура повинна бути близько 8°.

Про це повідомляє Житомирський обласний центр з гідрометеорології.

Зазначається, що таке відхилення від норми є абсолютною аномалією навіть для сучасного теплого клімату і відмічається вперше за всі роки спостережень за погодою з 1945 року

"Проте сміливців, які вже вбралися у шорти, чекає розчарування. Погода - це динамічна система, і більше нагадує маятник, тому настав час рушити у бік похолодання та дощів. Дощі  будуть частими та різними за інтенсивністю - десь добре намочить, а десь - лише подрипає... І так по колу! Буде тішитись і вітер - здебільшого помірної сили 10-12 м/с, а часом розганятиметься до "штормових" 15 м/с. Ну і вкотре замислююсь : у природи точно немає поганої погоди? ", - йдеться в повідомленні.

Протягом 15-22 квітня синоптики попереджають про наближення атмосферних фронтів, які пройдуть чередою через територію області.

Температурний режим піде вниз більш жвавими темпами: на початку тижня вночі +6..+8°, вдень +15..+17°, а із щоденною втратою градусів під кінець тижня очікуємо вночі +1..+3°, а на півночі області подекуди можливі заморозки в повітрі 0..-1°, вдень +11..+13°, що начебто і не так погано, якби не дощі та вітер.

Поділитись

Новини по темі: