В Овручі районний суд розглядав справу про незаконне перетинання державного кордону України: оминути пункт пропуску вирішили кілька жінок-пенсіонерок. Одну з них суд звільнив від відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а от двох інших покарав штрафами на 8 500 гривень. Про це повідомляє korosten.today.
Постанови щодо вказаних адміністративних справ (за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) Овруцький районний суд ухвалив 5 червня 2024 року. В Єдиному державному реєстрі судових рішень їх оприлюднили 10 та 17 червня.
«16.05.2024 о 17 год. 30 хв. на ділянці відповідальності 5 прикордонної застави ( з м.д. н.п. Виступовичі) до лінії державного кордону на напрямку «Н. Рудня» (РБ) «Виступовичі» (Україна) прибули ОСОБА_1 та ще троє громадян України, які незаконно перейшли державний кордон України поза пунктом пропуску, без проходження прикордонно-митного контролю (…). У зв`язку з тим, що правопорушення вчинено групою осіб, відповідальність за дане правопорушення, передбачене ч.2 ст. 204-1 КУпАП», – йдеться в одній з постанов.
У судовому засіданні одна з жінок повністю визнала свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пояснивши,
«що 7 травня 2024 року вона разом з іншими громадянками України поїхали в Республіку Білорусь через Республіку Польща, щоб відвідати родичів, та пом’янути рідних на кладовищі. В неї особисто там є мама старенька. Можливості повернутися назад на територію України через Польщу не було, так як з Білорусії це складно і довго, а здоров`я не хватає, тому вирішили перетнути білорусько-український кордон в районі с. Виступовичі, оскільки це в 1,5 км від їхнього села. Коли підійшли, то побачили проволоку і стали чекати прикордонників, так як самі йти боялися».
Фото: Скриншот з постанови Овруцького районного суду
Пенсіонерка щиро розкаялася в скоєному і просила суворо не карати.Тож суд визнав жінку винною у вчиненні адміністративного правопорушення, але звільнив її від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень журналістам вдалося знайти постанови й стосовно ще двох жінок, які того дня незаконно перетнули білорусько-український кордон.
У матеріалах однієї зі справ описані обставини події, опис збігається з викладеним у попередній справі. Правопорушниця – теж пенсіонерка. На судове засідання жінка не з'явилася, причини своєї неявки суду не повідомила.
Суд постановив визнати жінку винною у вчиненні адміністративного правопорушення та наклав на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 8 500 гривень.
Також у дохід держави з пенсіонерки стягнули 605,60 гривень судового збору.
Третя правопорушниця, теж пенсіонерка, у судовому засіданні свою вину визнала, «пояснила, що її запевнили, що вони можуть перетнути державний кордон, так багато хто робить».
Однак і її суд визнав винною у вчиненні адмінправопорушення й також оштрафував на 8 500 гривень та стягнув 605,60 гривень судового збору.
Матеріалів стосовно четвертої учасниці правопорушення, вчиненого групою осіб, у Єдиному державному реєстрі судових рішень знайти не вдалося.
Журнал Житомира писав, що 8 тисяч доларів за перетин кордону: викрито керівника благодійного фонду.
Житомирська область на кордоні з Білоруссю будує потужну лінію оборони.