19 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Метрові стіни, гермодвері та власний генератор: Житомирська міська дитяча лікарня показала своє бомбосховище

Метрові стіни, гермодвері та власний генератор: Житомирська міська дитяча лікарня показала своє бомбосховище

  • Фото: Журнал Житомира
  • 2 лютого, 2023 18:00

З моментом приходу повномасштабної війни до нашої країни гостро постало питання облаштування укриттів та сховищ.

Журналісти Журналу Житомира днями відвідали Житомирську дитячу міську лікарню ім. Башека, щоб поцікавитись, як там облаштовані укриття.

Лікарня має у своєму розпорядженні два сховища: сховище цивільного захисту та укриття. Одне приміщення облаштоване для розміщення пацієнтів і працівників двох відділень педіатрії, інфекційного відділення №2 та хірургічного відділення, а друге — для першого інфекційного відділення та реанімації. Варто зазначити, що перше приміщення облаштоване таким чином, щоб пацієнти інфекції знаходились окремо від всіх інших. 

 

 

Кожне зі сховищ міської дитячої лікарні має площу до 300 кв. м. В кожному з приміщень має змогу розміститись понад двісті осіб. Під час повітряної тривоги в сховище обовʼязково спускаються діти з батьками, медичний та технічний персонал. 

Перше приміщення є справжнім бункером зі спеціальними дверима, метровими блоками стін, декількома запасними виходами. Там облаштована вентиляція, наявні запаси води, санвузли та інтернет з компʼютером. Навіть у разі повного блекауту в бомбосховищі буде світло — лікарня має генератор та достатній запас пального для його роботи.

 

 

В бомбосховищі облаштоване навіть приймальне відділення, столи для обіду та парти для малювання чи інших занять з дітками.

 

 

Друге приміщення є укриттям. В ньому також облаштовані всі необхідні умови для комфортного перебування пацієнтів і персоналу, наявна вентиляція, санвузли, запаси води, проведені електромережі та інтернет.

 

 

На поточний ремонт сховищ в лікарні міська рада виділила кошти в розмірі 716 тисяч.

«На сховище та укриття було було витрачено 570 тис. грн. На ці 570 тисяч підрядною організацією було виконано вентиляційні роботи (194 тисячі), облаштовано санвузол (46 тисяч), відремонтовано підлогу (94 тисячі). На решту ми закупили будівельні матеріали і власними силами все зробили. В штаті лікарні є невеликий персонал (електрик, сантехнік, столяр, чотири маляра) і вони власними силами виконали роботи. !!!З них 100 тис. — на стільці, 44 тисячі — на укриття в поліклініці на Ріхтера, 23. », — розповідає Юшкевич Тамара, заступник директора з інженерно-технічних питань.

Ремонтні роботи було розпочато в жовтні за власний кошт, проте в листопаді лікарня вирішила звернутись за фінансовою допомогою до міської ради. В грудні медична установа отримала кошти і до середини січня повністю завершила ремонт сховища та укриття в стаціонарі. Були виконані вентиляційні, сантехнічні, електротехнічні, будівельні роботи, відремонтували підлогу, застелили лінолеум, облаштували аварійне електроживлення.

 

 

«Якщо тривога і немає світла — у нас є дизель-генератор на 48 кВт і ми власними силами до нього підключили обидва сховища. В нас є запас пального 2 тонни. На 5-7 діб нам вистачить. Є запас печива більше 500 кілограм, запас питної води. В двох сховищах проведено Wi-Fi, в кімнаті невідкладної допомоги є компʼютер», — додає пані Тамара.

Поділитись

Новини по темі: