2 травня, 2025
Ми в соцмережах

Лосі вибігають зграями на трасу: водіїв Житомирщини просять бути уважними

  • Фото: скриншот
  • 2 травня, 2025 10:56

Побільшало повідомлень від водіїв про появу диких тварин на трасах Житомирщини. Лосі перебігають дороги поблизу надлісництв, між селами й навіть поруч з містами.

Про це інформує філія "Столичний лісовий офіс".

Тварини вибігають раптово, не бояться шуму й легко можуть спровокувати лобову аварію. 

Відео: Telegram-канал PZHYTOMYR

Причина – заборона на полювання з початку повномасштабної війни, яка діє вже третій рік поспіль. За цей час кількість особин у лісах Житомирщини та Київщини зросла. Молодняк підріс, змінились маршрути міграцій, тварини частіше виходять за межі лісу в пошуках корму, води або нових територій. Тварини не бачать у дорозі загрози.

Наприклад, лось – це понад 400 кілограмів, які на швидкості в 90 км/год перетворюються на смертельну загрозу. У кращому випадку – розбитий транспорт, у гіршому – людські жертви. І це не перебільшення – в минулому році ми зафіксували майже 20 випадків зіткнень на території двох областей. Всі випадки – без загибелі водіїв та пасажирів.

Найбільш активно тварини з’являються на ділянках доріг М06, М07, М05, а також у районах лісових доріг між селами. Часто вони виходять парами, що чимдуж ускладнює ситуацію – водій бачить одного, пропускає, а в цей момент на дорогу вибігає інший. Вночі і в дощ – ще більш небезпечніше.

Закликаємо всіх водіїв бути максимально уважними. Попереджувальні знаки – це не формальність, а єдиний шанс уникнути трагедії.

Поділитись

Новини по темі: