Крістіна Іванченко з Житомира працює в авіаційній галузі в Америці і незмінно волонтерить.
Житомирянка Крістіна Іванченко отримала інженерно-електрону спеціальність на факультеті «Радіоелектронні системи і комплекси літальних апаратів» Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського. Її першим місцем роботи стало держпідприємство "Серійний завод Антонов", де спеціалістка брала участь у випуску перших серійних літаків Ан-148 та Ан-158 та обслуговуванням радіообладнання для літаків Ан. Зокрема - займалася регулярним ремонтом та обслуговуванням радіообладнання для літаків Ан-225 “Мрія” та Ан-124 “Руслан”. Крістіна й дотепер детально і захоплено розповідає про українські літаки і їх специфіку.
Згодом Крістіна продовжила кар’єру на підприємстві «Kromberg & Schubert», де спеціалізувалася на автоматизації та оптимізації виробничих процесів для автомобільної промисловості, включаючи такі бренди, як AUDI, VW, BMW, Skoda, MAN, Mercedes і Maybach.
«Штат обрав нас!»
Після повномасштабного вторгнення Крістіна із сином в пошуку безпечного місця переїхали до Каліфорнії. Було дуже не просто адаптуватися. Випробуванням стала відсутність рідних та друзів, моніторинг новин з України. І все ж Крістіна зробила нереальне - вона змогла відчути американський ритм життя і продовжити займатися інженерними розробками в авіаційній галузі.
- З чого почався професійний шлях в Америці?
Мій професійний шлях у США почався з ретельної підготовки резюме та пошуку вакансій у сфері авіації. Цей процес був дуже непростим, але я отримала пропозицію від Teledyne Controls, де змогла застосувати свій досвід.
Teledyne Controls — це провідний виробник та інноватор у сфері рішень для збору, управління та передачі даних авіаційних систем.
На початку я зіштовхнулася з викликами через мовний бар’єр і відмінності в підходах до роботи, але завдяки підтримці колег швидко адаптувалася. Випробувальний термін допоміг мені краще зрозуміти специфіку роботи та завоювати довіру команди.
- Що входить у спектр твоїх робочих обов’язків?
Мої обов’язки включають розробку та впровадження систем автоматизації, управління даними, аналіз виробничих процесів і оптимізацію їх ефективності.
Я також готую документацію та координую роботу між командами на різних локаціях. Крім того, займаюся оцінкою та розробкою нового обладнання та процесів, забезпечуючи відповідність стандартам безпеки, досліджуючи заходи щодо зниження витрат і системи контролю якості. Я також відповідаю за наставництво молодших інженерів
- Твої досягнення на новій роботі?
Мої досягнення на посаді в Teledyne Controls пов’язані з впровадженням новітніх технологій у сфері авіоніки. Одним із ключових досягнень стало створення системи моніторингу в реальному часі, яка скоротила кількість дефектів на 15% і підвищила ефективність роботи виробничих процесів. Також я брала участь у міжнародному проєкті з інтеграції даних між підрозділами, що забезпечило більш злагоджену роботу команд і зменшило час виконання завдань.
- Як складаються стосунки з колегами?
Взаємодія з колегами у Teledyne Controls - одна з ключових складових успіху. Ми працюємо в атмосфері професійної взаємоповаги. Частина проєктів виконується індивідуально, коли потрібна зосередженість і вузькоспеціалізовані знання. Однак складні завдання часто вирішуються командно, що дозволяє кожному внести свій внесок і знаходити оптимальні рішення завдяки колективному обговоренню.
- Існує думка, що в Америці нема місця відпочинку та подорожам. Чи вдається поєднувати роботу і відпочинок?
У США, я зрозуміла, наскільки ця країна багата на контрасти й унікальні місця. Мені хочеться побачити кожен її куточок, адже Америка дуже різна: від величних гір і океанського узбережжя до затишних малих містечок.
Подорожувати, звісно, дорого, але при правильному тайм-менеджменті завжди можна знайти і час, і кошти, щоб втілити ці мрії в реальність. Ми з сином вже відвідали кілька національних парків, таких як Йосеміті та Гранд-Каньйон.
«Зв’язок з Україною залишається міцним»
Переїзд в Америку не завадив постійному зв’язку з родиною та друзями. Крістіна Іванченко долучилася до волонтерських ініціатив: збирає кошти на гуманітарну допомогу та підтримує проєкти, пов’язані з освітою та реабілітацією постраждалих від війни.
- Як налагоджували волонтерську діяльність?
Робота в організації Bright for Ukraine побудована на чіткій координації запитів від військових та їх швидкому виконанні. Завдяки Аріні Герасимовій, яка об’єднала волонтерів у Лос-Анджелесі, наша організація має ефективну мережу постачання необхідних ресурсів до України. Це приклад того, як діаспора може робити реальний внесок у підтримку Батьківщини. Ми створили мережу, яка дозволяє ефективно збирати та передавати допомогу туди, де вона найбільше потрібна.
- Кому, чим і як допомагаєте?
Основний фокус нашої організації — це допомога військовим. Ми займаємося відправкою амуніції для підвищення безпеки військових, медичних засобів, зокрема аптечок першої допомоги та обладнання для порятунку життя, ФПВ-дронів, які зараз є важливим інструментом у веденні сучасної війни.
Моя роль включає не тільки фінансову підтримку, але й фізичну участь: я долучаюсь до збору, сортування та пакування запитів.
- Чи з’явилася “американська мрія” і чи існує вона для тебе?
Для мене “американська мрія” — це можливість реалізовувати свої ідеї без обмежень, працювати на глобальному рівні й водночас підтримувати свою країну.
Я вірю, що ця мрія реальна, і поступово її досягаю, працюючи над важливими проєктами та залишаючись частиною української спільноти.