22 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Як заспокоїтись під час повітряної тривоги та ракетного обстрілу

  • 26 січня, 2023 9:00

Нервуватися під час повітряних тривог та ракетних атак цілком нормально та природно. Проте, не варто дозволяти емоціям брати верх над розумом та вдаватися до паніки, адже в критичний момент це може стати вирішальним.

Журнал Житомира зібрав кращі вправи для опанування страху під час ракетної атаки.

Нормалізація дихання

Під час стресу у людини дихання стає частішим, що інколи стає причиною задишки. Щоб уникнути цього, слід скласти руки на животі та під час вдиху уявити, що всередині роздувається кулька. Під час видиху слід уявити, що руки допомагають здути цю кульку. Також можна спробувати зробити видих вдічі довшим за вдих. Наприклад, на рахунок 1-2-3 — вдих, а на 1-2-3-4-5-6 — видих. Такі вправи допомагають знизити рівень стресу і протягом дня.

«Метелик»

Долоні схрещуються шляхом зачеплення двох великих пальців один за одний. Їх потрібно покласти на груди та ритмічно постукувати по ключиці то однією, то іншою долонею. Це допоможе краще відчути серцебиття, зосередити увагу на ньому та заспокоїтись.




«Заземлення»

При змозі краще стати у повний зріст, зосередити свою увагу на тому, як міцно ноги прилягають до поверхні землі чи підлоги (краще це робити без взуття). Варто спробувати відчути на собі силу тяжіння, уявити як ноги просто-таки вростають у грунт. Далі слід пустити уявне коріння якомога глибше. В цей момент слід сконцентрувати свою увагу на відчуттях, думках, диханні.

Вправа для людного місця

В людному місці можна сконцентрувати свою увагу на інших людях, особливостях їх зовнішнього вигляду, поведінці. Варто розглянути зачіски людей, наявність аксесуарів, звернути увагу на поєднання кольорів одягу тощо та інші деталі. Можна спробувати пофантазувати про характер людини, її сімейний статус, професію, хобі тощо.

Заземлювальний обʼєкт

Це повинна бути річ, яка викликає гарні спогади та емоції. Це може бути маленька мушля з моря, камінчик, монетка, фігурка, гудзик, іграшка тощо. Важливо тримати її під рукою, та, у момент стресу концентрувати увагу на почуттях, які вона викликає.

Не варто забувати і про базові потреби: їжа, вода, сон, позитивні емоції, відпочинок. Адже, погані події рано чи пізно закінчуються. Головне — зберегти здоровʼя собі та близьким.



Поділитись

Новини по темі: