Діти повернулися до садочків та шкіл. Соціальне життя активно забуяло. На жаль, розквітає і булінг.
Як вберегти свою дитину від насильства розповіла патрульна поліція Житомирської області.
За даними Ради Європи, в Україні кожна друга дитина стає жертвою психологічного або фізичного насилля, цькування однолітків та навіть дорослих. Більша частина дітей не воліє ділитись із кимось цією проблемою через сором та страх. Через це несформована особа залишається сам на сам зі своєю травмою.
- Насильство – це жорстоке відношення до дитини, нехтування її інтересами та проблемами.
- Булінг – агресивна і неприємна поведінка дитини чи групи дітей до іншої дитини. Зазвичай відбувається регулярно, включаючи в себе психологічний та фізичний вплив, цькуванням, переслідуванням.
Жертвою може стати будь-хто, кому не вдалось вписатися у колектив.
Окреме місце займає кібербулінг, при якому використовуються комп’ютерні пристрої для дошкуляння та приниження дитини. Зазвичай для цього використовують соціальні мережі.
«Пам’ятайте! Насильство над дитиною, здійснене дорослими, однолітками — неприпустима річ у стосунках людей», – наголошують правоохоронці.
«І у сім'ї, і в школі дитина має право на те, щоб до неї ставилися з повагою, не ображали. Ніхто, у тому числі батьки, однолітки не мають права принижувати дитину, поводитися жорстоко — це карається законом!», – додається у повідомленні.
Дитина повинна вміти захищати свою гідність, відстоювати власну думку. Слід навчити її розуміти різницю між «добром» та «злом» та уміти протистояти другому.
У випадку приниження дитини чи її однокласників, слід одразу реагувати. Необхідно звернутись до адміністрації школи. Також ефективною буде консультація із шкільним офіцером поліції, дільничим поліцейським чи працівником ювенальної превенції.
Не варто ігнорувати психічний стан своєї дитини, її переживання. Не всі діти відкрито діляться неприємними емоціями чи розповідають про негативні ситуації.