24 травня, 2024
Ми в соцмережах

Екстрений виклик «SOS»: в Україні з’явився додаток для нечуючих

  • Фото: скриншот відео
  • 3 грудня, 2023 14:05

ДСНС та ГО «Громадський Рух «Соціальна єдність» реалізували проєкт, який допоможе нечуючим українцям вчасно отримати допомогу в надзвичайній ситуації.

Про це 3 грудня повідомила Державна служба України з надзвичайних ситуацій. 

"Війна та природні катаклізми становлять серйозну загрозу для всіх українців, але найбільш уразливі – люди з порушенням слуху. В умовах, коли спілкування ускладнене, отримання допомоги може виявитися неможливим. Щоб вирішити цю проблему, ГО «Громадський Рух «Соціальна єдність» разом з Державною службою України з надзвичайних ситуацій об'єднали зусилля та реалізували життєво важливий проєкт, що допоможе нечуючим українцям вчасно отримати допомогу в надзвичайній ситуації", - йдеться в повідомленні.

Тепер кожна людина з порушенням слуху, яка постраждала внаслідок військових дій чи природних явищ або просто опинилася у небезпеці, може абсолютно безкоштовно звернутися за допомогою до Служби порятунку ДСНС, використовуючи мобільний додаток «Перекладач ЖМ»

У розділі «SOS» додатка з'явився спеціальний ярлик ДСНС. При натисканні на нього відбувається з'єднання з перекладачем жестової мови, який забезпечує комунікацію з рятувальниками ДСНС. 

Цей проєкт є важливим кроком у забезпеченні безпеки нечуючих українців. Завдяки йому, люди з порушенням слуху зможуть отримати допомогу в разі надзвичайної ситуації, навіть якщо вони спілкуються лише жестовою мовою.

Як це працює 

 

Щоб звернутися за допомогою, необхідно виконати такі дії: 

  • завантажити безкоштовний мобільний додаток «Перекладач ЖМ» з App Store або Google Play;
  • відкрити додаток і перейти в розділ «SOS»;
  • натиснути на ярлик ДСНС;
  • з'єднатися з перекладачем жестової мови та повідомити про своє місцезнаходження та ситуацію.

Перекладач жестової мови допоможе напряму зв'язатися з рятувальниками ДСНС та забезпечити своєчасну допомогу. 

Відео: ДСНС України

Нагадаємо, що в Житомирській області запрацював єдиний номер 112: виклик екстрених служб.

Поділитись

Новини по темі: