7 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Долаючи скелі: у Житомирі відбулася зустріч ветеранів та молоді

  • Фото: Журнал Житомира
  • 24 липня, 2024 16:13

24 липня у Житомирі провели урок скелелазіння для підлітків — вихованців табору «Місце сили». Спортивне дозвілля допомогли організувати члени ГО Житомирська обласна спілка учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни «Українська військова організація» (ГО «УВО» в Житомирській області).

Діти мали можливість поспілкуватись з ветеранами, а ті — поділитися з молодшим поколінням досвідом. Усі охочі могли спробувати себе у скелелазінні.

«Будь-які заходи, які відбуваються зараз, відбуваються завдяки героїзму бійців — хлопців та дівчат, які знаходяться на передовій. Тому великий уклін цій звитязі і цим людям, які, долучившись в ряди нашої організації, сьогодні тут присутні. Мета заходу сьогодні об'єднати в енергетичному плані зусилля старшого та молодшого покоління. Символізм сьогодні полягає в тому, що сьогодні день альпінізму, сьогодні долаємо скелю. Скелі долає кожна людина в житті, долаючи труднощі. Ті скелі, які подолали хлопці, свого часу вийшовши із зони комфорту, поїхали бить ворога. І сьогодні ті скалі, це теж вихід із зони комфорту. Це те, що робить нас сильнішим. Тому мета нашого заходу — робити наше суспільство сильнішим», — каже активіст, історик Михайло Сліпченко.

ФОТО: Журнал Житомира

«Місце сили» існує з 2011 року, з перервою в три роки через повномасштабну війну. Тут молодь отримує унікальні навички та досвід, які сприяють їхньому розвитку і формуванню важливих життєвих якостей. Діти навчаються адаптивності, відповідальності та самостійності.

«Потрапивши з цивілізації в природу, вчаться виживати, зорієнтуватися та працювати в команді. Ми проводимо багато командоутворюючих ігор, завдань на логіку та реалістичність загроз. Цього року у нас на таборуванні є наставниками два ветерани, які передають дітям не тільки інформацію, а й дух військової справи, можуть розказати правду про те, що зараз відбувається. Сьогодні ми на скелях, а через дві години поїдемо на драгонботи. До нас приїжджає страйкбол або ми їздимо на пейнтбол. По суботах у нас проходять заняття з тактичної медицини від Олександра Медведєва та трьох його інструкторів. Протягом тижня діти отримують широкий спектр нових скілів, які можуть здатися іншим дітям дискомфортними і дивними, але батьки віддають їх нам для розвитку нових якостей. Зараз у нас на зміні дівчатка з Одеси та Чернігівської області. Часто багато дітей приїздять з Києва. Наскільки я знаю, таких таборів по всій Україні 4-5, і один з них знаходиться в Житомирській області», — розповідає Сергій Твардовський, керівник табору «Місце сили», ветеран першої окремої бригади спецпризначення імені Івана Богуна.

ФОТО: Журнал Житомира

14-річний житомирянин Влад Сидоренко вперше займався скелелазінням. Він поділився з нами своїми враженнями:

«Думав, що буде дуже складно, але забрався на скелю приблизно за 3 хвилини. Дуже цікаво. Ноги тряслись, руки тряслись, все тряслось. Скеля дуже добра, кожен може залізти», — каже Влад.

ФОТО: Журнал Житомира

Спілка «Українська військова організація» існує лише два тижні, але вже налічує 18 членів. Організація підтримує зв'язок з багатьма бійцями, які перебувають на фронті. Ініціативу підтримали й учасники з інших областей.

«Варто зазначити, що «Українська військова організація» була заснована ще Євгеном Коновальцем у 1920 році. Відчуваючи велич правонаступництва в нашій боротьбі — сто років пройшло, ворог той же самий, ми нашу організацію називали саме так», — зазначив Михайло Сліпченко.

За його словами, цілі діяльності ГО «УВО» в Житомирській області спрямовані на підтримку ветеранів та патріотичне виховання молоді.

«Мета нашої діяльності проста та зрозуміла для всіх. Перше — це захист законних прав учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Друге — це всебічна соціалізація, реабілітація та утворення робочих місць для учасників бойових дій, ветеранів війни. Третє — розвиток національно-патріотичного виховання з метою сформувати повноцінне суспільство для спротиву агресії. Четверте — пам'ять, увіковічнення подвигу бійців, які увійшли у вічність. П'яте — делегування нашої організації в органи місцевого самоврядування», — пояснює Михайло Сліпченко.

Один з напрямків діяльності — реабілітація військових через заняття спортивними активностями.

Підтримка молоді та передача досвіду ветеранів мають важливе значення для формування патріотизму і стійкості в суспільстві. Ветерани, які пройшли через найважчі випробування, розуміють, наскільки важливо виховувати нове покоління. Це розуміння стало основою для об'єднання зусиль ветеранів та організаторів табору «Місце сили».

«Діти – це найголовніше, заради чого ми живемо, воюємо, і будемо продовжувати свою боротьбу. Коли ми дізналися, що наш побратим Сергій Твардовський займається з дітьми, ми як ветерани вирішили об’єднати ці зусилля, щоб передати молодшому поколінню досвід, патріотизм – трішечки передати дітям наше серце, щоб вони розуміли, для чого ми це робили, що ми стали, можливо, трохи іншими, але це було заради них зроблено. Більшість наших побратимів віддали життя за це. Ми не можемо забувати за дітей. Це наше майбутнє, наша опора, надія», — говорить Костянтин Чередник, голова громадської організації «УВО» в Житомирській області.

ФОТО: Костянтин Чередник, голова громадської організації «УВО» в Житомирській області, Журнал Житомира

ФОТО: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: