Депутати Житомирської обласної рада на сьогоднішній сесії прийняли рішення про заборону діяльність УПЦ московського патріархату на території області.
Ввечері, 27 квітня, сайті обларади було опубліковано відповідне офіційне звернення під назвою "Звернення депутатів Житомирської обласної ради до вірян та священнослужителів Української Православної Церкви, яка має церковно-канонічний зв'язок із Російською Православною Церквою Житомирської області".
Зокрема, в тексті йдеться про необгрунтований, а тим більше не виправданий, той факт, що центр і осередок Української Православної Церкви (керівний орган в Україні - Київська Митрополія Української православної церкви, ЄДРПОУ 21510633) знаходиться в Москві і є складовою частиною, за статутом самої РПЦ, Російської Православної Церкви. Предстоятель РПЦ патріарх Кирило активно підтримує напад на Україну, публічно заохочує та благословляє російських військових на війну.
"Складовою РПЦ, яка жодного разу не засудила агресію Росії проти України, не звинуватила президента Російської Федерації Володимира Путіна в розв’язанні війни а виправдовує військові злочини, що скоєно Росією на території України. РПЦ, яка знову, як колись за російських імператорів, а пізніше і радянських генсеків, служить інтересам державних структур більше, ніж правді Божій (а отже - самому Богові), бо Бог не в силі, а в правді. УПЦ залишається складовою частиною-структурним підрозділом ворожої церковної організації в Україні, а Онуфрій (справжнє ім’я -Березовський Орест Володимирович) є діячем і посадовою особою РПЦ - постійним членом Синоду, про що до сьогодні зазначає офіційний сайт російської церкви. У своїй діяльності УПЦ керується Статутом Російської Православної Церкви (глава 10) і підпорядкована патріарху Кирилу. Більше того, статутні документи переважної більшості парафій УПЦ не відповідають українському законодавству: в статутах є пункти, які обмежують конституційні права громадян, відсутні норми щодо заборони розподілу коштів між членами громади (згідно з вимогами податкового законодавства), не виконані вимоги Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» в частині відображення своєї приналежності до відповідного духовного центру - російської православної церкви в Україні, численні маніпуляції з найменуванням (вживання скорочення приставки «МП»). Свою приналежність до московського патріархату приховують саме від вірян, таким чином перешкоджаючи свідомому виходу парафій з-під московського керівництва та початку спільного діалогу з Православною Церквою України.", - зазеначається в тексті.
Згадується й про діяльність УПЦ, як відвертий антиукраїнський характер, що є загрозою безпеки держави.
Насамкінець звернення акцентується увага на єднання в Помісну Православну Церкву.
"Тому здобувши таку омріяну і вистраждану Єдину Помісну Православну Церкву в Україні, для здобуття оплаченої кров’ю захисників України ПЕРЕМОГИ звертаємось до вірян та священнослужителів Української Православної Церкви з проханням відкинути всі непорозуміння, скинути московське ярмо зі своїх плечей та російську облудну пропаганду зі свого розуму, мужньо прийняти відповідальне та історичне рішення про остаточний відхід від РПЦ задля якнайшвидшого об’єднання українського православ’я в єдину Помісну Православну Церкву", - йдеться в зверненні.
На сайті УПЦ Житомирської єпархії соьогоднішні рішення облради не прокоментували.
Як повідомляв Журнал Житомира, депутати Житомирської міської ради підтримують заборону діяльності УПЦ МП.