22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Житомирська міськрада підтримує заборону діяльності УПЦ МП: проти лише один депутат

Житомирська міськрада підтримує заборону діяльності УПЦ МП: проти лише один депутат

  • Фото: Lavra.ua
  • 21 квітня, 2023 13:10

Сьогодні, 21 квітня, на 27 сесії Житомирської міської ради депутати висловили підтримку законопроєкту №8371, в якому йдеться про заборону релігійних організацій, центри прийняття рішень яких знаходяться в РФ.

Першим свою думку з цього приводу висловив депутат Годерзі Кварацхеліа.

«Мої виборці вимагають від мене, щоб голова фракції зафіксував свою позицію у питанні релігії. Я сам бачив як російські православні «чмобіки» у 1993 і 2008 знищили в Грузії храм», — каже він.

Кварацхеліа додає, що в Україні росіянами за час війни знищено 500 храмів різних конфесій. Саме тому він наголошує на потребі підтримати українську православну церкву, розвивати її.

Наступним слово взяв Микола Москальчук.

«Статут УПЦ промосковський від самого початку. Це антирелігійна, антихристиянська секта. Вона не має права бути в Україні і місті Житомирі», — наголосив пан Микола.

Саме тому він попросив підтримати заборону діяльності громадських та релігійних організацій, які мають звʼязок з росією.

Найемоційнішим був виступ Володимира Колодзінського.

«Наразі зі сторони УПЦ (МП) іде замах на конституційне право України. Він, між іншим, підтримується пані Леонченко. І ви, Сергію Івановичу, не дали мені достатньо протистояти. Ми центральна область, яка не повинна толерантно відноситись до Нікодима», — каже Володимир Колодзінський.

Громадський діяч звинуватив міського голову у дружніх стосунках із церквою московського патріархату. Сергій Сухомлин сказав, що своє ставлення до МП він публічно висказав ще в березні минулого року. 

Після цього до зали зайшли містяни з плакатами, вимагаючи у депутатів підтримати рішення, яке сприятиме вигнанню проросійських релігійних діячів з Житомира.


Фото: скриншот з відеотрансляції ЖМР

Віктор Брокарєв звернувся до депутатів із проханням «не пасти задніх» у прийнятті відповідного рішення.

«Потрібно прийняти юридичне рішення. Хто хоче — нехай переходить до української церкви, формує нову українську церкву, але хай це буде проукраїнська церква. Пройде час, а списки хто як голосував збережуться. Давайте щоб нам не було соромно», — каже Віктор.

Останньою виступила Наталія Леонченко. Вона відмовляється підтримувати перехід УПЦ (МП) до ПЦУ.

«Я вірянка і мені боляче слухати звинувачення. Несправедливість чиниться проти церкви. Лунають звинувачення, що наша церква підтримує російську агресію. Я знаю іншу правду. Я не можу як вірянка голосувати проти своєї церкви», — сказала вона.

На завершення засідання 31 із 32 депутатів висловили підтримку законопроєкту №8371, в якому йдеться про заборону релігійних організацій, центри прийняття рішень яких знаходяться в РФ. 

Поділитись

Новини по темі: