У свіжому номері журналу Reporters вийшов друком проєкт фотографа документаліста родом із Житомира В’ячеслава Ратинського.
Автор назвав проєкт "Попереду встановлені нові дорожні знаки". У журналі він публікується під назвою "Дай мені знак".
"Цей проект розповідає, як можна здогадатись, про дорожні знаки, які перетворились у протестні плакати ще на самому початк війни. Коли росіяни наступали з усіх можливих сторін Генштаб розпорядився демонтувати або замалювати дорожні знаки. Українці зробили це по-своєму. На дорогах по всій країні з'явились дорожні знаки із посланнями до окупанта, іншими словами із різними матюками, бо яке іще може бути послання до ворога. Спочатку цей проект здавався мені дуже наївним і смішним, але із кожним новим знаком, а їх я зустрічав куди б не поїхав, вся історія почала виглядати цікавіше і цікавіше", - поділився Ратинський на своїй сторінці в фейсбук.
Фото: фейсбук Viacheslav Ratynskyi
Як пише Віра Курико у тексті до цієї історії:
"Історія В’ячеслава Ратинського — це і фіксація ситуативних знаків, і історія про опір ворогу, а водночас іще й ода пейзажам українських доріг під час війни, найбільше — фронтовим і дорогам близького тилу: побиті роками, постійним рухом, потерті й вигнуті під гусеницями, вкриті снігом, устелені пилом. Цей фотопроєкт, здається, про шлях і про опір, а ліпше сказати — шлях опору"
Фото: фейсбук Viacheslav Ratynskyi
Довідково:
В’ячеслав Ратинський — український фоторепортер і фотограф-документаліст родом із Житомира. Уже понад десять років він живе і працює в Києві, є членом Української асоціації професійних фотографів (УАПФ) і одним із тих, хто з перших годин повномасштабного вторгнення документує війну. Його роботи публікували провідні українські та міжнародні ЗМІ, зокрема, Reuters, The New York Times, The Guardian, BBC, Українська правда, Громадське, а також ЮНІСЕФ, ПРООН і USAID.