17 червня, 2024
Ми в соцмережах

Чим зайняти підлітка в Житомирі: цікаві гуртки, секції та курси

 • Фото: колаж ЖЖ
 • 6 березня, 2023 18:24

В підлітковому віці діти переповнені енергією та емоціями. Якщо в підлітка занадто багато вільного часу, ця енергія може піти у погане русло, що тягне за собою негативні наслідки. Одним із таких наслідків може стати приєднання до підозрілої субкультури.

Напередодні Журнал Житомира писав про рух під назвою «Редан», через який дітям навʼязували руйнівні ідеї та маніпулювали їх поведінкою.

Щоб вберегти своє дитя від негативного впливу соціальних мереж, приєднання до незрозумілих груп, шкідливих звичок, деструктивної поведінки, варто допомогти йому знайти заняття до душі, якому він присвячуватиме достатньо часу та енергії. Про найцікавіші гуртки, курси та секції, які захоплять та сприятимуть розвитку дитини - детальніше в матеріалі ЖЖ.


Туризм


Обравши таке захоплення підліток проводитиме багато часу на свіжому повітрі, здобуватиме новий цінний досвід та заводитиме гарних друзів. Вивчати природу, займатися спортом та навчатись правилам виживання можна у наступних гуртках:

 • Пластове юнацтво. Це патріотична організація, яка не лише забезпечує якісне проведення часу, але й виховує свідому особистість, поєднуючи фізичний, емоційний, розумовий, духовний і соціальний напрями. Відбувається гартування характеру, усвідомлення і прийняття пластових цінностей як особистих орієнтирів в житті. Записатися до пласту можна за адресою пров. Скорульського 5, оф. 403.

Фото: соціальні мережі

 • Спортивно-туристичний гурток від Житомирського обласного центру туризму та краєзнавства. Організовує туристичні походи, велосипедні прогулянки, заняття з водного спорту та скелелазіння. Знаходиться центр на вул. Перемоги, 54.

Фото: соціальні мережі

 • Скеледром «Гора». Цікаве заняття, яке забезпечує гарну фізичну підготовку, підвищує впевненість в собі та допомагає завести нові знайомства. Скеледром розташований на вул. Вінницька, 23.

Фото: соціальні мережі


Інформаційні технології


Вміння користуватись сучасними технологіями сьогодні є однією з ключових навичок успішних людей. В Житомирі підлітки можуть навчитися:

 • Конструюванню робототехніки. У школі Robocode вихованці навчаються створенню різних фізичних пристроїв, мові програмування, використанню аналогових цифровиї датчиків, створюють робота з нуля. Уже в 13 років дитина може створити власний проєкт та стати майстром цифрової та аналогової електроніки. Школа розташована за адресою вул. Михайлівська, 8/1 («Дім Трибеля», 3 поверх).


Фото: Robocode.ua

 • Розробка сайтів, ігор та програмного забезпечення. Вищезгадана школа надає і такі знання. Діти поринають у світ технологій та через певний проміжок часу можуть похизуватися власними розробками.
 • Програмування та дизайн. Uprise академія пропонує прогресивний курс для дітей від 8 до 14 років, які хочуть освоїти сучасну професію, нові комп'ютерні технології та здобути необхідні Soft Skills. Випускники школи вільно користуються професійними графічними редакторами, створюють власні сайти, знають мову програмування, успішно просувають себе у соціальних мережах. Записатися на заняття можна за адресою вул. В.Бердичівська, 30.

Фото: Гурток

Фото: Радіо ТРЕК

 • Житомирський міський центр науково-технічної творчості учніської молоді організовує безкоштовні курси програмування та дизайну. На заняттях у підлітків формуються та розвиваються навички роботи з сучасними програмними засобами, призначеними для розробки веб-сторінок; опануванні учнями необхідного обсягу теоретичного матеріалу та практичне оволодіння сучасними графічно-інформаційними технологіями, комп’ютерними засобами і середовищами створення, обробки й візуалізації растрових і векторних зображень. Вихованці школи розробляють, створюють, супроводжують документують та використовують власні програмні засоби, встановлюють та налагоджують операційну систему Windows, будують цікаві та інформативні сайти з елементами інтерактивності, а також розміщують їх в інтернеті. Адреса: пров. Шкільний, 4, ліцей №30 каб. Інформатики.

 

Розвиток інтелекту

 

Окрім шахових, шашкових та гуртків зі швидкісного складання кубика Рубика, підліток в Житомирі може відвідати такі:

 • Безкоштовний курс фінансової грамотності від «Гончаренко Центр». На них підліток навчиться правильно розпоряджатись власними коштами, дізнається більші про актуальні сьогодні фінансові послуги та навчить захистити себе у фінансовому плані. Центр розташований за адресою вул. Михайлівська, 12.


Фото: Укрінформ

 • Підліткова академія лідерства. Консультативний центр «Просто» пропонує навчання тайм-менеджменту, мотивації, емоційного інтелекту та профорієнтації. Розташований він на вул. Київська, 81, оф. 412.


Фото: Ногибоги

Окрім цього, різні заклади Житомира пропонують участь у інтелектуальних змаганнях, дізнатись про які можна у мережі інтернет. Участь у них дозволяє дитині відволіктись, корисно провести час та підвищити самооцінку.

 

Театрально-сценічне та кіномистецтво

 

Якщо підліток обожнює перевтілення, танці та співи, йому точно варто спробувати участь у одному з наступних гуртків:

 • Серед безкоштовних найпопулярнішими в Житомирі є шоу-театр «Клем» та театр-студія «Крила». Вони пропонують цікаве, веселе та корисне проведення часу з можливістю реалізувати себе в театрі у майбутньому. Обидва грутки розташовані за адресою майдан Корольова, 10.

Фото: соціальні мережі

 • Житомирський обласний центр дитячої та юнацької творчості пропонує безкоштовні курси анімації та фотомистецтва. Він розташований на вул. Троянівська, 20.
 • Кіно- та відеозйомка. Gloria Models пропонує навчання професійній зйомці відео та навість азам створення кіно. Учні школи здобувають важливі знання та вміння, зустрічають нових друзів за спільними інтересами, розвивають особистість. Адреса: площа Замкова 5/8.
 • Англомовний театр у центрі Ginger. Тут комбінується навчання акторській майстерності та вивчення англійсьої мови. Підліток занурюється у цікавий світ театру та здобуває важливі знання. Записатися до театру можна за адресою вул. Героїв Крут, 14.


Фото: соціальні мережі


Хореографія, музика, співи

 

Якщо говорити про гуртки та школи такого напрямку, то в Житомирі безліч шкіл, академій та курсів, які готові на платній чи безкоштовній основі навчити дитину грі на різноманітних інструментах, різним танцям та співам. Серед таких: музичні школи №1-5, Житомирський центр творчості дітей і молоді, школа хореографії «Сонечко», «Грація», «Тур де Форс», «Колібрі», «Інфініті», хорова студія «Струмочок», студія «Акорд», «Kids Go», студія розвитку талантів Ірени Марченко тощо.


Фізична підготовка

В Житомирі знаходиться чимало відомих та успішних спортивних шкіл та гуртків, проте серед незвичайних та цікавих можна відмітити флай йогу. Заняття проходять на спеціальному оснащенні у повітрі. Вони легкі та приємні, покращують поставу та підвищують настрій. Записатися на заняття можна у йога-клубі «Balance» за адресою вул. Домбровського, 24.

Фото: E-Motion

Фото: Fitonyashka

Ораторське мистецтво

Навчитися доносити свої думки так, щоб люди хотіли слухати, можна на курсах ораторського мистецтва у Студії розвитку талантів Ірени Марченко (вул. Гоголівська, 4, оф. 414), студії Gloria Models (пл. Замкова, 5/8), центрі освіти Ginger (вул. Героїв Крут, 14).


Технічні види спорту


Навчитись технічним видам спорту в місті також пропонує безліч шкіл, центрів та клубів. Знайти оптимальний варіант для кожного не складно. Якщо ж говорити про гуртки, які зустрічають рідше, проте можуть бути навіть цікавішими, то варто вказати наступні:

 • Стрільба з лука. ГО «Федерація стрільби з лука Житомирської області» навчає не лише стрільбі, а й здоровому та активному образу життя. Підлітки цікаво та корисно проводять час, заводячи нові знайомства та розвиваючі фізичні і інтелектуальні здібності. Відвідувати заняття можна за адресою вул. Клосовського, 16, ліцей №5.

Фото: соціальні мережі

 • Тайбо. Це назва бойового фітнесу, який поєднує в собі фізичні заняття та навчання самозахисту. Проводить їх громадська організація дитячий клуб карате «Саторі», що знаходиться на вул. Чехова, 2.


Фото: iStock

 • Школа юних десантників. Учнів навчають різним видам єдиноборств, дають навички туристичного та військово-прикладного мистецтва. На заняттях укріплюється здоровʼя, підвищується розумова та фізична працездатність, формуються стійкий характер та інтерес до військової служби. Школа розташована на вул. Кибальчича, 7.


Фото: Гурток


Люди і тварини


В Житомирі є декілька іподромів, які з радістю навчають катанню на конях, правильному спілкуванню та догляду за цими тваринами. Більше того, вони організовують прогулянки на конях, що стане чудовим приводом провести час з родиною за приємним та корисним заняттям. Адреси: вул. Права; с. Станишівка, Сквирське шосе; с. Бистрі, вул. п. Соломка 20-Г; с. Зарічани, вул. Дмитрівська 16/1.


Фото: Dodo


Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво


Окрім малювання, вʼязання, бісероплетіння та дизайну , в Житомирі дитина може навчитись:

 • Моделюванню одягу. Житомирський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді пропонує безкоштовні курси моделювання одягу різного призначення. Заняття розвивають вміння одягатися зі смаком, вміло застосовувати наявні матеріали, знаходити власний стиль. Покази та дефіле студії «Моделювання одягу» є окрасою щорічних міських фестивалів «Світ очима дітей» та звітної виставки «Дитинства веселковий світ». Записатися на навчання можна за адресою вул. Бориса Тена, 82А.


Фото: КНУТД

 • Флористика. Житомирський обласний центр дитячої та юнацької творчості навчає тонкому мистецтву створенню флористичних композицій. Знаходиться він на вул. Троянівська, 20.


Фото: Діти в місті

 • Гончарство. Заняття можуть відвідати не лише діти, а і їх батьки. Гарно відвідати таке заняття всією родиною. Це надасть змогу весело провести час разом та отримати цінні спогади. Відвідати гурток кераміки можна за адресою вул. Пушкінська, 25.
 • Скульптура. Опанувати це мистецтво можна в художній студії «Арт-село» на вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 103.

Фото: Joom

Варто допомогти знайти дитині своє покликання. І тоді в неї не буде бажання гаяти час у агресивній компанії підлітків чи пробувати щось шкідливе для здоровʼя. Підліток знайде друзів, які мають такі ж захоплення та проводитиме час з користю.

Поділитись

Новини по темі: