4 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Чи потребують експонати відновлення: у Звягелі реставратори досліджували предмети музейного фонду Лесі Українки

Чи потребують експонати відновлення: у Звягелі реставратори досліджували предмети музейного фонду Лесі Українки

  • Фото: реставраційний центр
  • 25 січня, 2023 21:52

Команда працівників Національного науково-дослідного реставраційного центру України досліджувала предмети музейного фонду Лесі Українки. Перш за все, з'ясовували, яким експонатам необхідна реставрація та чи можлива їхня консервація в разі евакуації. 

Такі ревізії вже провели в деокупаційних регіонах. Нині працюють у центральних, північних та західних областях України.

Про це 24 січня повідомили на сторінці реставраційного центру України.

Візит фахівців до Літературно-меморіального музею Лесі Українки – філії Житомирського краєзнавчого музею (м. Звягель) відбувся ще у грудні 2022 року. Реставратори оцінили фонд колекції, який нараховує понад 4000 тисяч одиниць. Серед них є речі, які належали Лесі Українці, її родині та знайомим. Відтак попередньо визначили ступінь пошкодження експонатів, виокремили музейні предмети, які потребують термінового консерваційно-реставраційного втручання. Наразі на базі Реставраційного центру тривають відновлювальні роботи.

“Художники-реставратори оглянули особисті речі письменниці та її родини. Серед них документи, картини, фотознімки, український національний одяг, намисто, стрічки, бронзові та порцелянові статуетки, книги, посуд, меблі. Крім художників-реставраторів, в обстеженні брала участь Ірина Лушпієнко, науковий співробітник відділу кліматології. Особливу увагу було приділено кліматичним умовам збереження музейних цінностей”, - зазначили в реставраційному центрі.

Фахівці надали консультативно-методичну допомогу щодо умов зберігання і догляду за музейними предметами та пакування музейних цінностей, підготовлених до евакуації через воєнний стан в Україні.

Валерія Рода, художник-реставратор науково-дослідного відділу реставрації творів з кераміки та скла, кам’яної та гіпсової скульптури, показала на практиці, як правильно упаковувати меморіальний посуд, зважаючи на його стан збереженості.

Поділитись

Новини по темі: