Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Українців без covid-щеплення усувають від роботи: які професії у списку з 9 грудня

Українців без covid-щеплення усувають від роботи: які професії у списку з 9 грудня

  • 9 грудня, 2021 11:21
Від сьогодні, 9 грудня, в Україні розширюється перелік професій, для яких COVID-вакцинація є обов'язковою. До освітян і чиновників центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій додались три нові групи. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.
 

Хто обов'язково має вакцинуватися?

 
  • Працівники закладів соціальної сфери, установ захисту прав дітей, реабілітаційних установ;
  • Працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • Працівники стратегічних для держави підприємств ("Укрпошта", "Укрзалізниця" та ін.).

Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити його від виконання професійних обов'язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов'язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють.

Звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Після отримання принаймні одного щеплення проти COVID-19 працівник має бути допущений до роботи - підстав для продовження його відсторонення від роботи немає.

Якщо під час перевірки уповноважений орган виявляє, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, він складає акт про порушення ст. 44-3 КоАП (штраф від 34 000 до 170 000 грн).
Поділитись

Новини по темі: