"Обмеження не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни", — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Заборони "жовтої" зони:
- робота шкіл, ВНЗ та інших навчальних закладів в звичайному форматі, якщо менш ніж 80% працівників установи мають "жовті" або "зелені" COVID-сертифікати — заклад має перейти на дистанційне навчання;
- проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м. площі будівлі або території;
- заповненість кінозалів і залів інших установ культури більш ніж на 50% місць;
- заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 кв. метрів;
- заповненість басейнів — більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для груп;
- розміщення відвідувачів в закладах громадського харчування на відстані менше 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років);
- проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю учнів більш ніж з однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів).
Винятки: більшість цих обмежень не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менш ніж 80% організаторів масових заходів (або працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів) матимуть "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікати.
Також залишаються обов'язковими-носіння масок в закладах і громадському транспорті, а також дотримання дистанції в 1,5 метра.
Інфографіка: Громадське