Ми в соцмережах

Помер єпископ РКЦ, почесний громадянин Житомира Ян Пурвінський

  • 6 квітня, 2021 10:44
Після важкої хвороби COVID-19, у віці 86 років сьогодні відійшов у вічність Перший Єпископ відродженої Житомирської дієцезії, почесний громадянин Житомира – Ян Пурвінський.

Як повідомляється на сайті міськради, у 2017 році Яна Пурвінського за багаторічне самовіддане служіння громаді Житомира було нагороджено відзнакою «За заслуги перед містом І ступеня».

За ініціативи єпископа, у Житомирі було розгорнуто широку благодійну діяльність: відкрито їдальню католицької благодійної організації «Карітас-Спес», збудовано дитячий відпочинковий комплекс «Надія» у  с. Зарічани, де щорічно мають змогу відпочити і оздоровитися діти з малозабезпечених родин та родин учасників АТО/ООС. 

Ян Пурвінський був співзасновником Житомирської обласної Спілки поляків України, членом головного правління Спілки поляків України 1990-1992 рр. Саме він виступив організатором по впорядкуванню Польського цвинтаря в Житомирі – унікального пантеону, де спочивають видатні діячі польської культури, які зробили вагомий внесок у культурну спадщину нашого краю. 


 

Біографічна довідка


Народився Ян Донатович Пурвінський 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив в Ризі вищу духовну семінарію. 13 квітня 1961 року був висвячений і душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Пізніш працює настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. Віце-декан. На прохання католицької громади м. Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України і Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана папи римського.

16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений Єпископом відродженної Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі св. Софії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку.
Поділитись

Новини по темі: