За інформацією поліції, безапеляційним лідером у виборі зброї є мисливська гладкоствольна – 24 756 одиниць такої перебуває у розпорядженні жителів Житомирщини, ще 4 466 – мисливської нарізної та комбінованої.
На законних підставах 4 713 пристроїв для відстрілу гумових куль зареєстровані за полісянами, 399 – газової, 62 одиниці - холодної та інша.
Водночас упродовж 2020 та 2021 років права на зберігання та носіння зброї були позбавлені 611 громадян.
"Упродовж 2020-2021 років відділом контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУНП анульовано 611 дозволів на право носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї та спецзасобів. Левова частка – 438 одиниць – це пристрої для відстрілу гумових куль", – зазначають в ГУ Нацполіції Житомирщини.
Як розповів заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, майже 400 громадян були позбавленні права на придбання, зберігання та носіння цих спецзасобів через фактичну втрату підстав.
Відповідно до законодавства правом на придбання пристроїв для відстрілу гумових куль можуть скористатися працівники суду та правоохоронних органів і їх близькі родичі; особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві; народні депутати України; члени громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону; військовослужбовці (окрім строкової служби); державні службовці та журналісти. Тобто у людей змінилися життєві обставини або вони перестали виконувати певні функції.
Серед анульованих дозволів, окрім названих пристроїв, 102 одиниці мисливської гладкоствольної зброї, власники якої, у більшості, порушували публічний порядок або учиняли домашнє насильство, 38 – мисливської нарізної та 33 – газових пістолетів і револьверів.