26 червня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Соцслужби вилучили з житомирської сім'ї 5 дітей: волонтери несуть їм у лікарню їжу та речі

Соцслужби вилучили з житомирської сім'ї 5 дітей: волонтери несуть їм у лікарню їжу та речі

  • 14 грудня, 2020 8:54
У Житомирі 5 малолітніх дітей лишилися без догляду: соцслужби вилучили їх з родини, бо застали матір напідпитку, а самих дітей – з ознаками хвороби. 

Дітей направили до лікарні, куди небайдужі містяни почали нести їм їжу, одяг та іграшки, розповідає "Суспільне".
 

"10 грудня близько 11 години дня на лінію поліції "102" надійшло повідомлення про те, що в одному із районів Житомира без нагляду перебувають п'ятеро малолітніх дітей. На "102" телефонувала спеціалістка служби у справах дітей Житомирської міської ради та просила допомогу наряду поліції. На місце події було направлено патруль патрульної поліції. Прибувши за адресою, вони виявили 5 дітей без нагляду та їх матір, яка мала ознаки алкогольного сп’яніння. Також була підозра на те, що діти мають захворювання. Тому працівники соцслужб та поліції прийняли рішення вилучити дітей з родини і відвезти їх до міської лікарні", – розповіла начальниця підрозділу ювенальної превенції Нацполіції області Наталія Гончарук.
Діти в лікарню потрапили у задовільному стані.
 

"Двоє з них мають ознаки легкого перебігу гострої респіраторної вірусної інфекції – субфебрильну температуру, кашель та нежить, але стан їх задовільний. Ми організували їм 5-разове харчування. Діти забезпечені усіма засобами індивідуального догляду. Окрім того, вже звертаються волонтери з допомогою продуктами, засобами догляду та індивідуальної творчості для цих дітей", – зазначила медична директорка міської дитячої лікарні Світлана Довгаль.
Жителі Житомира почали приносити дітям одяг, їжу та іграшки після того, як житомирянка Олена Тарнопольська, котра зі своєю дитиною лежить у цій же лікарні, опублікувала в соцмережах пост з проханням про допомогу.
 

"Ми з дитиною вже деякий час знаходимося тут на стаціонарному лікуванні, – говорить Олена. – Дітей цих я побачила вчора. Одразу зрозуміла, що вони новенькі. Вони виглядали заплаканими і трішки зляканими. Це зрозуміло, адже вони не були готові до того, що їх заберуть від мами. Я закинула в свій інстаграм звернення, а вже потім мої друзі поширили його у фейсбуці. Я звернулася до всіх, хто небайдужий і хто має можливість, щоб вони принесли якісь неалергенні солодощі, розмальовки, олівці, книжки – аби дітям тут було не сумно. Просила сумки для речей та одяг. На мій подив, дуже багато людей відгукнулися. Сьогодні ось вже навіть малесенькому хлопцю принесли речі. І дівчаткам. І іграшки принесли. І продовжують нести".
Журналісти навідалися до родини, аби поспілкуватися з батьками вилучених дітей. На питання, чи знають вони, де їхні діти і як вони себе почувають, матір відповіла, що знає. Сказала, що представники соцслужб приходили та розповіли, що діти в лікарні і почувають себе добре. Згодом жінка розплакалася. Говорила, що не хоче, щоб її позбавили батьківського піклування.
 

"Я не хочу ще раз загубити дітей, – каже Ольга. – Один раз вже загубила, тоді у мене забрали трьох дітей".


У якому році її та батька дітей Миколу позбавили піклування на ще трьох їхніх старших дітей ні Ольга, ні Микола не пам’ятають. Кажуть, що найстаршій з їх 8 дітей – 15 років. Батько дітей сказав, що вони не знають, де ті діти.

ФОТО: Суспільне
 

"Нам ніхто не розповідає, – каже Микола. – Одні говорять, що вони в дитячому будинку, інші – що їх усиновили".


Батько дітей сказав, що вони спробують їх повернути.

Начальниця підрозділу ювенальної превенції Нацполіції області Наталія Гончарук поінформувала, що на матір вилучених дітей складуть адміністративний протокол за неналежне виконання батьківських обов’язків. Крім того, служба у справах дітей буде вирішувати питання доцільності перебування дітей в родині.
Поділитись

Новини по темі: