Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Стільці, каремати і просто на колінах: як житомиряни голосують без кабінок. ФОТО

Стільці, каремати і просто на колінах: як житомиряни голосують без кабінок. ФОТО

  • 25 жовтня, 2020 11:30
У Житомирі на виборчих дільницях масово відсутні кабінки для голосування. Виборці голосують або в саморобних кабінках, які члени ДВК виготовили з підручних засобів, або на підвіконні, на лавках чи столах, порушуючи таємницю голосування. 

За інформацією ОПОРИ, у Житомирі на дільниці №181341 замість кабінки для голосування - стілець обтягнутий тканиною.Є дільниці, де замість кабінок -  конструкції зі спортивного інвентарю.

На дільниці № 181354 виборці голосують за столами, поруч один з одним. Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється. У частині 4 статті 248 Кодексу зазначено, що виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

Нагадаємо, голова Житомирської територіальної виборчої комісії Оксана Плис розповіла, що виконавець робіт не встиг виготовити і поставити вчасно кабінки.

Поділитись

Новини по темі: