Як повідомили "Журналу Житомира" обласному центрі зайнятості, середній розмір допомоги по безробіттю становив 5722 грн.
Загалом упродовж 9 місяців 2019 року послугами державної служби зайнятості в області скористався 1221 військовослужбовець, котрий захищав кордони нашої країни, з них 177 - мали інвалідність.
Більшість демобілізованих бійців, зареєстрованих у державній службі зайнятості, - віком до 35 років (55% загальної чисельності), кожен третій – від 35 до 45 років, 14% – старше 45 років. Отримали роботу з початку року 264 учасники АТО, або кожен п’ятий серед зареєстрованих безробітних.
42% колишніх воїнів, які стали безробітними, мають вищу освіту, 35% - професійно-технічну, а 23% - початкову та середню.
"Основною проблемою у працевлаштуванні атовців є відсутність в області вільних робочих місць із пропонованою зарплатою, що була б не нижче рівня грошового забезпечення військовослужбовця", - пояснюють у центрі зайнятості.
Серед перешкод також – обмаль робочих місць або навіть відсутність роботодавців у сільській місцевості, невідповідність професійного складу шукачів роботи наявним вакансіям та психологічний стан військовослужбовців, що не дає можливості швидко соціалізуватися у мирному суспільстві.
Один із ефективних способів соціальної адаптації людей після демобілізації - зайняття підприємницькою діяльністю. Цьогоріч, за 9 місяців, 14 безробітних з числа військовослужбовців стали підприємцями.
Найбільш поширені види підприємницької діяльності серед учасників АТО - надання послуг мобільного харчування, надання послуг з перевезення, виробництво виробів з паперу та картону, розведення великої рогатої худоби молочних порід, роздрібна торгівля продуктами харчування, переробка та консервування фруктів і овочів, ремонт меблів.