26 травня, 2022
Ми в соцмережах

В Україні змінилися правила видачі водійських посвідчень

  • 23 жовтня, 2019 10:37
  • 4018
В Україні набули чинності нові правила видачі водійських посвідчень. Зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл. Головне їх завдання — зменшити адміністративний тиск у сфері підготовки водіїв, спростити процедуру акредитації автошкіл та вдосконалити процедуру отримання та обміну посвідчення водія. 

Нові правила стосуються підготовки водіїв та складання іспитів, йдеться у матеріалі сайту "Новое Время".
 

Головні нововведення


Відтепер запускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв. Практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит.

Термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до двох років.

Під час складання іспитів можлива фото- та відеофіксація.

Свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, а в електронному вигляді вноситься до єдиного державного реєстру МВС.

У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про деталі проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття.

Змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Процедура отримання посвідчення водія також зазнає змін. Зокрема, отримати або обміняти посвідчення водія тепер неможливо без відмітки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу. А в особливих відмітках посвідчення водія зазначатиметься група крові власника посвідчення.

Також змінилася процедура акредитації автошкіл. Ця функція перейшла від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС.

Це скоротить час проходження цієї процедури, оскільки документи розглядатимуться за місцем розташування таких закладів. До того ж, це дозволить автошколам заощадити кошти на транспортних витратах.
Поділитись

Новини по темі: