27 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Більшість українців проти «особливого статусу» Донбасу - результати опитування

Більшість українців проти «особливого статусу» Донбасу - результати опитування

  • 11 жовтня, 2019 16:51
  • 624
Більше половини українців не підтримують надання і закріплення в Конституції України особливого статусу окупованому Донбасу. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Дослідження було проведене з 4 по 9 жовтня 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Більшість респондентів (56%) виступають проти надання і закріплення в Конституції «Особливого статусу» окремих територій Донецької і Луганської областей (підтримують лише 26% опитаних). Ідею введення в Україні федеративного устрою не підтримують 63% опитаних, підтримують — 17%.

Також переважно відкидаються громадською думкою такі компроміси задля досягнення миру на Донбасі: амністія всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (не підтримують 59%, підтримують — 18%), відмова від євроінтеграції, вихід з Угоди про асоціацію з ЄС (не підтримують 59%, підтримують — 19%), надання російській мові статусу другої державної (не підтримують 56%, підтримують — 29,5%), відмова від перспективи членства в НАТО, закріплення в Конституції нейтрального статусу України (не підтримують 54%, підтримують — 25%).

47% опитаних не підтримують налагодження торгово-економічних, фінансових контактів з «ДНР» і «ЛНР» (підтримують — 36%). Разом з тим, відносна більшість (44%) не підтримують ідею припинення фінансування територій, зайнятих «ДНР» і «ЛНР» (виплату пенсій, зарплат тощо) (підтримують — 33%).

Суперечливою є громадська думка стосовно започаткування офіційних переговорів української влади з ватажками «ДНР» і «ЛНР» — частка тих, хто підтримує цю ідею (41,5%), статистично значуще не відрізняється від частки тих, хто її не підтримує (39%).

40% респондентів, оцінюючи ситуацію на Донбасі, вважають, що на сході України відбувається війна між Україною і Росією, ще 20% — що там відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією, 15% поділяють думку, що на сході України відбувається «громадянська війна».

Говорячи про політичне майбутнє територій «ДНР» та «ЛНР», більшість громадян України (56%) хотіли б, щоб ці території повернулися до складу Донецької та Луганської областей України на тих же умовах, що були раніше.

13,5% — щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва, 10% — щоб ці території утворили автономію у складі України, 3% — щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами, 3% — щоб ці території відокремилися від України і увійшли до складу Російської Федерації.

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 23,5% громадян (проти цього виступають 52%).

Разом з тим, лише 12% підтримали б відокремлення територій, зайнятих «ДНР» і «ЛНР», від України (не підтримують — 73%), лише 10% підтримали б визнання Криму «російською територією» в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують — 70%).

Нагадаємо, на початку жовтня Україна узгодила текст формули Штайнмайера, яка в подальшому увійде в новий закон про особливий статус Донбасу. Після цього по містах країни прокотилися акції протесту, учасники яких розглядають даний документ як капітуляцію перед РФ.
Поділитись

Новини по темі: