25 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Відпустка під загрозою зриву? Море в Одесі раптово позеленіло, купання небезпечне для здоров'я. ФОТО

Відпустка під загрозою зриву? Море в Одесі раптово позеленіло, купання небезпечне для здоров'я. ФОТО

  • 11 червня, 2019 15:22
  • 1859
В Одеській області й у самій Одесі на місцевих пляжах вода в морі забарвилася в зелений колір. Купатися у ній – небезпечно, в соцмережах масово публікують фото і відео з дивним явищем.

Біолог і керівник громадської організації "Зелений лист" Владислав Балинський пояснив, що причиною цвітіння води є розмноження у воді мікроскопічних організмів – ціанобактерій Nodularia spumigena, які виділяють отруйні речовини, повідомляє "Обозреватель".

Таке інтенсивне забарвлення Одеської затоки, за словами еколога, спостерігається вкрай рідко. На процес впливають два фактори: рівень солоності й забруднення.
 

"Перше – солоність води зменшилася, інтенсивність цвітіння – збільшилася. Друге – забруднення біогенними елементами: це мінеральні добрива, азотні добрива полів, миючі речовини, недостатньо добре очищені стоки міста, які потрапляють у море після злив", – пояснив Балинський.


Купатися в такому морі біолог вкрай не рекомендує, але офіційної заборони від міської влади поки не було.

"У випадку контакту зі шкірою можливий розвиток алергічних реакцій. Під час такого бурхливого зростання виділяється низка речовин, які вважаються отруйними", – додає біолог.

Якщо продовжиться приплив біогенних елементів, а температура води в Одеській затоці й далі підвищуватиметься, можливе виникнення нестачі повітря.
 

"Ці мікроорганізми поглинають увесь кисень з води і тому гине вся живність. Таке вже було в Одеській затоці у 2010 році – масова загибель всього живого. Тоді навіть всі мідії загинули. Це екологічна катастрофа великого масштабу. Це дуже серйозно може позначитися на екології Одеси", – підсумував Владислав Балинський.


Станом на 11 червня позеленіле море повернуло звичний колір. Відзначається, що це сталося через сильні хвилі, проте, за словами біологів, як тільки на море стане спокійніше, водорості знову підійдуть до берега.

Поділитись

Новини по темі: