Про це «Журналу Житомира» повідомили у Житомирській міській раді.
«Для того, аби ремонтні роботи виконувалися вчасно і якісно, наша команда створила «Антикорупційну карту ремонтів». На ній позначені усі об’єкти, а також суми, які виділялися на них за останні роки. Ми оперативно беремо інформацію про всі закупівлі ремонтних робіт з електронної системи закупівель Прозорро, на якій доступні дані починаючи з 2016 року і публікуємо все у зручному для користувачів форматі», - розповіла голова правління Антикорупційного штабу Юлія Гречка.
Онлайн-проект https://map.shtab.net/ дозволяє мешканцям міст швидко шукати об’єкти ремонту, які їх цікавлять, бачити розмір їх фінансування і терміни виконання робіт. У разі невиконання або неякісного виконання робіт, кожен громадянин може зафіксувати цей факт шляхом коментаря чи фотографії об’єкту.
Потім експерти організації перевіряють надісланий коментар і описану у ньому ситуацію, а також, у разі необхідності, звертаються до контролюючих або правоохоронних органів.
«Такий інструмент прозорості і публічності дозволяє поліпшити діалог міської влади і громади. Адже, завдяки оприлюдненим даним кожен може дізнатися про роботи, які здійснюються у місті, хто є виконавцем робіт, а також про їх вартість. Відтак, на момент запитування інформації про певний об’єкт у органів місцевого самоврядування, громадяни вже володіють даними про етапи його реалізації та відповідальних осіб на кожному з них. А органи місцевого самоврядування мають інструмент завдяки якому можуть конструктивно і оперативно вирішувати питання підняті мешканцями громади», - зазначив заступник мера Дмитро Ткачук.