8 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Юрій Дерев’янко виступив за добровільну вакцинацію та проти порушення прав дітей на освіту. ФОТО. ВІДЕО

Юрій Дерев’янко виступив за добровільну вакцинацію та проти порушення прав дітей на освіту. ФОТО. ВІДЕО

  • 18 лютого, 2019 17:14
  • 2
Кандидат в Президенти України від партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко зустрівся з учасниками спільноти «Мами Житомира», з якими обговорив питання вакцинації дітей та дотримання їхніх конституційних прав під час допуску в садочки та школи. 

Мешканці Житомира поскаржились Дерев’янку на те, що Комісія міськради видала протокол, щоб у місті дитсадки і школи не пускали не щеплених дітей на навчання, мотивуючи це спалахом кору. У цьому наказі йдеться про те, що допускати можна дітей при наявності щеплення або довідки лікаря що дитина здорова.

Одна з учасниць спільноти підкреслила, що Європейська конвенція про захист прав людини говорить про те, що ніхто не має права забороняти людині вчитись, не говорячи вже про конституційні права.

«Ми не проти вакцинації, ми за добровільну вакцинацію, якщо держава заставляє - то вона має нести повну відповідальність! Я за дитину несу відповідальність і маю вирішувати сама! Зменшили кількість протипоказань з 30 до 5 відсотків, дитина з онкомаркерами - і це тепер не є протипоказання. Мами налякані і вакцинують, але є відсоток, які бояться, я боюсь, що моя дитина осліпне», - сказала вона. Жінка додала, що в розвинених країнах не лише слідкують за якістю вакцин, але й лікують всіх, хто зазнав негативних наслідків від рекомендованої вакцинації. «Там люди вірять своїй країні, знають що вона їх захищає», - сказала вона.



Один з батьків також виступив проти того, щоб над його дитиною робили експерименти. «Бо ніхто потім не поверне здоров’я моїй дитині. Грати в рулетку страшно», - сказав він.

Одна з матусь повідомила, що щеплень у її дитини немає, однак є довідка лікаря про те, що дитина здорова. «В садок нас просто не пустили, вигнали, ще й сказали що поліцію викличуть!», - обурилась вона.

Одна з мам вважає, що це робиться з метою корупції, щоб батьки змушені були купувати довідки, що є вакцини.

Юрій Дерев’янко зазначив, що для такого рішення місцевої влади має бути подання головного державного санітарного лікаря, що в Житомирі є епідеміологічна ситуація, спалах захворюваності.

«Якщо такого нема, то це незаконно. Будемо це вивчати і витребовувати документи. Якщо навіть є спалах який сенс не пускати людей без щеплення, треба тоді карантин робити і взагалі нікого не пускати. Більше того, під час епідемії взагалі заборонені щеплення», - сказав він.

Дерев’янко зазначив, що згідно з Конституцією, кожна дитина має право на освіту і держава ЗАПЕЗПЕЧУЄ ДОСТУПНІСТЬ до дошкільної, початкової і середньої освіти.
 

«Ми витребуємо всі документи, що стали підставою для прийняття такого рішення і вивчимо їх. Звернемось, чи був введений карантин по кору, адже ви кажете, що був карантин по грипу. Вам треба отримати довідку від лікаря що дитина здорова, це єдине що згідно законом зараз надає дитині доступ до навчального закладу. Якщо не пускають - викликайте поліцію що порушуються права громадян і перевищення повноважень завідувачем садка чи директором школи. Епідемії немає, надзвичайної ситуації нема, умов де можливе обмеження прав і свобод громадян немає. Також вам на озброєння аби аргументувати свої права - є наказ МОЗ про те, що у разі виявлення хворого або спалаху на кір лікарі розробляють план протиепідемічних заходів і забороняють приймати дітей без щеплення у навчальні заклади на період карантину. Якщо карантину і епідемії немає, то цього забороняти не можна», - порекомендував Юрій Дерев’янко.



Кандидат в Президенти підкреслив, що виступає за добровільну, а не примусову вакцинацію.

«Якщо поглянути глобально на це питання, я вважаю, якщо лікар бачить, що дитина здорова і батьки не хочуть робити щеплення, то це їх право, батьки найбільше зацікавлені аби їх діти були здорові. Не пускати таких дітей на навчання категорично не можна. Цю позицію потрібно чітко і однозначного зафіксувати на законодавчому рівні», - сказав Дерев’янко.

 
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Віталій Гуреля
20 лютого, 2019 12:51:36

При відмові від вакцинації потрібно позбавляти на право безоплатно го лікування. В рулетку вони грають... Спершу порівняли б ймовірності вижити після хвороби на кір та смертністю внаслідок вакцинації. (вже 9 людей померли за неповні 2 місяці, а від вакцинації скільки?). Шкода дітей цих переляканих недоумків.

20 лютого, 2019 13:46:37

Переляканих недоумків? Я бачу, що я неляканий недоумок, котрий дозволи знову дитині щеплення і дитина знову в лікарні, хоча вже не в реанімації, як 6 років тому

21 лютого, 2019 18:45:22

На 2. То може треба було пройти повне обстеження і визначитись з відмовою від щеплення на підставі медичних причин? раз так уже було

22 лютого, 2019 17:41:02

Може. Якби поінформували, що то не лише від дифтерії щеплення

Віталій Гуреля
20 лютого, 2019 22:42:59

9 сімей тільки цього року бажали б за щастя відвідувати своїх дітей у реанімації, а не на кладовищі. <br /> Вам бажаю швидкого одужання та міцного здоров&#39;я!

21 лютого, 2019 13:11:36

Тобі бажаю розуму набратись трохи