30 травня, 2024
Ми в соцмережах

100-річчя відзначив Віктор Поліщук, житель Житомирщини

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 18 квітня, 2024 18:12

Сьогодні привітав зі 100-річним ювілеєм Поліщука Віктора Івановича, - написав у телеграм Віталій Бунечко, начальник Житомирської ОВА. 

Він — людина унікальної долі. Його життя — це своєрідний літопис сучасної історії України.  

Віктор Іванович Поліщук народився 18 квітня 1924-го року на Чуднівщині.

За своїх 100 років чоловік пережив голодомор, репресії, Другу світову війну та зустрів найкривавішу війну XXI століття — росії проти України.«Це наша біда. Це трагедія. Я знав, що нас так просто не залишать, адже ми маємо такого сусіда… Я бачив війну і воював... Був на фронті, отримав шість поранень. Дев'ять місяців «жив» в госпіталі...І я знаю, і вірю, і переконаний, Україна — Переможе!

Коли Віктору Івановичу було 17, його селище окупували. Пригадує, як щодня розстрілювали євреїв та солдатів… Але, попри ризик і страх, вдавалося рятувати людей. Батьки юнака ховали вдома родини євреїв з маленькими дітьми.Пережив іменинник і часи репресій. Він тоді був школярем. Згадує, як до класу під час уроку з географії зайшли незнайомі та арештували вчителя, якого більше ніхто не бачив.

Віктор Іванович все життя пропрацював на інженерних посадах. Виховав з дружиною 3 доньки. Дочекався 7 онуків, 11 правнуків та 3 праправнуків.Секрет свого довголіття вбачає у гарних справах. Каже, колись вдалося врятувати життя 5-річного хлопчика, який тонув у зимовій ополонці. Згадує, як ледве сам не потонув, але втішений тим, що опинився в потрібному місці в потрібний час.

«Робіть добрі справи, майте добрі помисли, а ще обов’язково вірте у Перемогу», — радить столітній ювіляр.

Проте, його життєвий шлях свідчить також про те, що захисники, які повертаються з фронту можуть і мають бути рушійною силою відновлення країни, розбудови її економіки. Адже він безпосередньо доклав неабияких зусиль задля створення та розвитку харчової промисловості на Житомирщині. І його внесок в цій царині відзначений низкою трудових нагород. 

Теги:
Поділитись

Новини по темі: