Ми в соцмережах
  • Головна
  • Спорт
  • «Померла не від нестачі кисню»: у міській лікарні назвали причини смерті хворої на COVID-19 житомирянки

«Померла не від нестачі кисню»: у міській лікарні назвали причини смерті хворої на COVID-19 житомирянки

  • 18 листопада, 2020 13:38
У Житомирській міській лікарні №1 прокоментували ситуацію пов'язану зі смертю викладачки Житомирської політехніки Ольги Грабар. На вихідних жінка розмістила в Facebook пост, у якому писала про те, що в лікарні закінчився кисень.

У медичному закладі підтверджують: така пацієнтка дійсно перебувала на лікуванні в реанімаційному відділенні лікарні. Жінка мала підтверджений діагноз COVID та мала супутні хронічні захворювання, повідомляє видання Житомир інфо.
 

«Дійсно, в нас була така пацієнтка, жінка 39 років. Вона померла позавчора (16 листопада, – ред.). Знаходилась у нас на лікуванні з 2 числа (2.11.2020, - ред.). Був підтверджений COVID. Вона з самого початку знаходилась в реанімації. Була підключена до апарату неінвазивної вентиляції, була на високопотоковій вентиляції. Тобто, вона отримувала не 10 літрів кисню на хвилину, а десь 30 літрів на хвилину потребувала. Померла вона позавчора. Ми проводили розтин. Причина смерті – інтенсивна тромбоемболія легеневої артерії. Це часте ускладнення при COVID. Сам COVID викликає тромбоутворення в усіх судинах і померла вона не від нестачі кисню, а від тромбоемболії», – каже медичний директор КП «Лікарня №1» Андрій Волков.


Андрій Волков / Фото Житомир інфо


За словами Андрія Волкова, тромбоемболія – поширене ускладнення під час COVID-19.
 

«Тромбоемболію викликає токсична дія вірусу і токсинів. Це не пов’язано з киснем. Крім того, у пацієнтів з COVID у процесі дихання задіяно приблизно 10% легеневої тканини. В деяких і менше. І навіть, якщо подавати 50 літрів на хвилину, то у них все одно буде відчуття задухи, бо процеси газообміну в легенях не проходять. Людина суб’єктивно буде відчувати, що кисню немає. Крім того, виникають панічні настрої, страх смерті. Можливо, це пов’язано з цим. Я не можу сказати точно, але в мене така версія», – каже Андрій Волков.
Медичний директор також пояснив, чи дійсно в лікарні є проблеми із постачанням кисню.
 

«Чим викликаний її пост. У нас зараз в лікарні проблем з киснем немає. Ви можете вийти подивитись – у нас запас кисню досить серйозний. У нас є договори з постачальниками, з цим проблем немає. Є технічні моменти в системі. Зараз почалися заморозки і почали примерзати магістралі. І технічно може бути падіння тиску на хвилину або дві, але потім тиск відновлюється. Це пов’язано чисто з фізичними причинами. Я хочу зауважити, що разом із нею на блоці знаходилося ще 9 пацієнтів, 6 з яких – на високопотоковій вентиляції. Всі, слава Богу, живі. Ви розумієте, що якби були перебої з постачанням, то кількість таких пацієнтів була би більша. Резюмую: пацієнтка померла від ускладнень COVID, а не від проблем з киснепостачанням в лікарні», – каже медичний директор КП «Лікарня №1» Андрій Волков.


Нагадаємо, Ольга Грабар була викладачкою державного університету «Житомирська політехніка». Їй було всього 39 років.

Поділитись

Новини по темі: