Вона просить визнати неконституційними окремі положення, що стосуються сфери охорони здоров’я, надання медичних послуг населенню, питань ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров’я в умовах реалізації медичної реформи та подолання пандемії COVID-19.
«Сподіваюся на відкриття Конституційним судом України конституційного провадження за моїм поданням та розгляд його по суті, адже порушені права громадян у сфері охорони здоров’я мають бути відновлені та надалі забезпечуватися державою», — написала Денісова у Telegram.
На переконання Денісової, впроваджувана медреформа «завдає складнощів» у реалізації карантинних заходів під час боротьби з пандемією COVID-19.
Вона зауважила, що чинне законодавство про охорону здоров’я виявилося неадаптованим до пандемії коронавірусу. На думку омбудсмена, про це свідчить ухвалення Верховною Ради низки змін протягом березня-травня 2020 року.
«Виникла ситуація, за якої розпочата медична реформа із наступним встановленням на законодавчому та підзаконному рівнях у деяких випадках неспівмірних меті засобів досягнення — протиепідемічних заходів, призвели до порушень та обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, свідченням чого є численні звернення громадян до мене, як до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», — написала Денісова.
З 2 квітня 2018 року в Україні стартував перший етап медичної реформи — українці почали підписувати декларації з сімейними лікарями. У перший день національної кампанії з вибору лікаря (терапевта, педіатра або сімейного лікаря) 12,5 тисячі громадян України підписали декларації.
З 1 квітня 2020 року в Україні стартував другий етап медичної реформи. Заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану або вузькоспеціалізовану медичну допомогу, перейшли на діяльність за принципом «гроші ходять за пацієнтом».