19 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Політика
  • Міністр оборони приїхав до Житомира, щоб розповісти про розведення військ та «формулу Штайнмайєра». ФОТО

Міністр оборони приїхав до Житомира, щоб розповісти про розведення військ та «формулу Штайнмайєра». ФОТО

  • 9 жовтня, 2019 13:33
  • 656
9 жовтня у Житомирі відбулась перша зустріч у рамках програми «Діалоги про Україну», під час якої Міністр оборони України Андрій Загороднюк роз’яснив деталі імплементації «формули Штайнмайєра» та як саме це буде відбуватись на Донбасі.

За інформацією облдержадміністрації, зустріч пройшла у приміщенні Житомирської обласної філармонії за участю голови ОДА Віталія Бунечка, голови облради Володимира Ширми, народного депутата Богдана Кицака та жителів Житомирщини, які змогли зранку у будній день прийти на захід.

Андрій Загороднюк наголосив на тому, що саме для того, аби роз’яснити позицію Уряду, у кожній області розпочалась програма зустрічей «Діалоги про Україну» – відкриті розмови з населенням, аби відповісти на питання жителів щодо важливих та гострих тем.
 

«Наша ціль – знайти варіанти вирішення воєнної загрози, яку маємо наразі. Тобто маємо забезпечити за різними сценаріями спроможність українського війська, сил оборони для того, аби вони могли забезпечити мир на території України. Оскільки ми вже маємо ситуацію, яка дуже далеку від миру, маємо забезпечити і стратегічних інтересів – відновлення наших позицій та територій, які тимчасово окуповані. Адже ми розуміємо, хто наш ворог, які у нього цілі і ніяких ілюзій на рахунок цього не маємо. Але наразі Нормандський формат – це єдиний майданчик у світі, де можна вирішити цю ситуацію. І якщо є вірогідність розв’язання ситуації зі збереженням стратегічних інтересів України – ми маємо це використати», – зазначив Міністр оборони України.


Андрій Загороднюк детально пояснив план, за яким відбуватиметься дзеркальне розведення військ з обох сторін лінії розмежування. Розведення військ відбуватиметься на 3 ділянках протяжністю по 1 км – у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Загалом це 3 км з 410 км загальної лінії розмежування.

За словами урядовця, наразі у населеному пункті Станиця Луганська вже розведені війська, там зберігається мир, йде звичайне життя, відбудований тимчасовий міст і постійно моніториться ситуація.
 

«Ми виходимо на контроль українсько-російського кордону за допомогою наших сил оборони. Ми продовжуємо контролювати лінію оборони, яка наразі є і встановлюємо правовий порядок України на тимчасово окупованих територіях. Одне з принципових питань – вихід важкого озброєння і незаконних військових формувань російської армії з окупованих територій. Про це заявив Президент і ми не розглядаємо сценарію, коли цього не відбудеться. Це можна проконтролювати – за допомогою ОБСЄ та міжнародних організацій. Далі – чіткі вимоги для забезпечення безпеки населення під час цього процесу. Лише тоді можемо говорити про проведення місцевих виборів», – зауважив урядовець.


У свою чергу громадськість Житомирщини цікавили питання про гарантії розведення військ з лінії розмежування, про відповідальність за виконання плану за «формулою Штайнмайєра», процес повернення Криму.

Як повідомляв «Журнал Житомира», 8 жовтня під час позачергової сесії Житомирської обласної ради депутати не підтримали звернення до органів центральної влади щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра».

ФОТО: Житомирська ОДА
Поділитись

Новини по темі: