11 червня в Житомирській облдержадміністрації відбулося підписання угоди з Дитячим фондом ЮНІСЕФ. Житомирщина – це одна серед перших областей, яка підписала такий договір.
Про це на своїй сторінці в фейсбук написав голова ВА Віталій Бунечко.
«Сьогодні відбулась знакова подія – ми підписали заяву про співпрацю з Дитячим фондом ЮНІСЕФ. Вона дає офіційний старт програмі співробітництва в масштабах всієї області. Житомирська область – серед перших областей, що підписали такий стратегічний план взаємодії. Нам дуже імпонує швидкість прийняття рішень з боку команди ЮНІСЕФ. В багатьох випадках це життєво необхідно для українців, які постраждали від військових злочинів російських військ. Водночас робота над підписаним документом та планом його подальшої реалізації продемонструвала системний підхід до розвитку таких важливих для Житомирщини напрямків як медицина, освіта, безпека дітей, підтримка дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, сприяння розвитку молоді та спорту, розв'язання екологічних питань», – розповів Бунечко.
ЮНІСЕФ за три місяці передала 200 тонн гуманітарного вантажу для дітей та лікарень. Окрім допомоги продуктами та речами першої необхідності фонд допоміг, і фінансово матерям та дітям, які покинули рідну землю через війну.
«Команда ЮНІСЕФ завжди займала дуже активну позицію та багато допомагала Україні. А після початку війни міжнародна допомога у багатьох випадках стала дійсно неоціненною. За три з половиною місяці Житомирщина отримала близько 200 тонн гуманітарного вантажу. Перш за все для наших дітей та лікарень, а також закладів освіти. Лише у квітні ми зустрічалися у цій ще порожній через загрози бомбардувань будівлі з Муратом Шахіним – головою представництва ЮНІСЕФ в Україні. А вже менше ніж за місяць сім’ї з дітьми, які вимушені були евакуюватися через війну, отримали можливість долучитися до програми виплат фінансової допомоги від ЮНІСЕФ. Завдяки цим фінансовим програмам більш ніж 3000 сімей, що потребували термінової допомоги, отримали понад 25 тисяч гривень кожна», - додав голова ВА
Також фонд надав колосальну допомогу 4 лікарням та новому пологовому у Коростені.
«Під час війни Фондом було надано дизельні генератори для 4 лікарень та ще 5 – новому пологовому відділенню в Коростені. Дитячим фондом надано спеціалізовану медичну допомогу для пологових та дитячих відділень лікарням в Житомирі, Малині, Брусилові, Коростишеві, Радомишлі, Олевську та інших містах. Як зазначив пан Мурат, завдяки допомозі з боку обласної військової адміністрації Фонд зміг організувати ефективну роботу не лише в нашій області, а й в інших регіонах України – Харківській, Донецькій, Луганській та Миколаївській областях», - повідомив Бунечко.