У Звягельській громаді виявили випадок сказу та вжили заходи щодо недопущення його подальшого поширення.
Про це повідомляє пресслужба Звягельської міської ради.
Зафіксовано випадок сказу у селі Маковиці Звягельської територіальної громади. На нараді міського голови обговорили заходи щодо недопущення подальшого поширення хвороби.
«На місці виявлення випадку сказу фахівцями Звягельського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проведено дезінфекцію 1% розчином Віросану «Ф», охоплено як господарство, так і прибудинкову територію.
Станом на 14 травня в с. Маковиці було вакциновано 7 собак, 7 котів, 25 голів великої рогатої худоби та 1 коня. Робота продовжується. Варто зазначити, що під час попередньої вакцинаційної кампанії у 2024 році у дворі гр. Гальчука тварини були відсутні», – йдеться у повідомленні.
В ході засідання начальник Звягельського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль представив аналіз епізоотичної ситуації щодо сказу на території громади, результати розслідування у с. Маковиці, а також комплекс дій, необхідних для локалізації осередку інфекції та недопущення її поширення.
Тетяна Гусєва, завідувач відділення нагляду та спостереження інфекційних хвороб Звягельського районного відділу ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», надала інформацію про стан антирабічної допомоги. Особи, які мали контакт із твариною, пройшли огляд у травматолога та отримують профілактичне лікування. Станом на 13 травня 2025 року всі вони щеплені першою дозою вакцини. В наявності достатня кількість вакцин для використання.
За підсумками обговорення Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Звягельській міській раді ухвалила:
- Оголосити неблагополучним по сказу двір гр. Гальчук Ю. М. та населений пункт с. Маковиці. Ввести карантинні обмеження на вказані території. Встановити загрозливу зону в радіусі 10 км, до якої входять с. Майстрів, с. Наталівка.
Затвердити план заходів щодо ліквідації вогнища інфекції, що включає:
- вакцинацію тварин,
- дезінфекцію територій,
- клінічний нагляд за щепленими тваринами протягом 60 днів,
- інформаційну кампанію серед населення щодо небезпеки сказу.
Сказ — це смертельно небезпечне вірусне захворювання, яке вражає як тварин, так і людей. Єдиним ефективним засобом профілактики є щорічне щеплення домашніх тварин.
Нагадаємо, що У Бердичівському районі зареєстровано випадки сказу в собак, кота та бичка.