10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Ризик початку ядерної війни зростає – радник національної безпеки Британії

Ризик початку ядерної війни зростає – радник національної безпеки Британії

  • Фото: ілюстративне
  • 29 липня, 2022 20:18

Радник національної безпеки Британії Стівен Лавгроув вважає, що Захід ризикує стати учасником ядерної війни через відсутність повноцінної комунікації з Китаєм та Росією.

Про це повідомляє BBC News.

Також, сер Стівен підкреслив, що ворогуючі країни почали краще розуміти одна одну в період холодної війни. За його словами, відсутність комунікації може стати причиною здійснення невірних кроків через нерозуміння.

Саме таку заяву радник національної безпеки зробив напередодні розмови Джо Байдена та президента Китаю Сі Цзіньпіном. За попередньою інформацією, політики мають обговорити ситуацію у Тайвані та тарифи на китайський імпорт.

У своїй промові сер Стівен зосередив увагу на наслідках війни росії проти України. На його думку, саме зараз вирішується яким буде новий міжнародний порядок.

"Сьогодні ми не маємо спільних базисів із тими, хто може загрожувати нам у майбутньому, зокрема з Китаєм. Довіра та прозорість, створені шляхом діалогу, також мають означати, що ми можемо активніше викривати невідповідності та неналежну поведінку там, де ми їх бачимо", – сказав Стівен Лавгроув.

Радник національної безпеки Британії зазначив, що ризик неконтрольованого конфлікту постійно підвищується через дії росії, порушення нею договорів. Ще однією загрозою є розширення ядерного арсеналу Китаю, який також демонструє зневагу до угод про контроль над озброєнням. Саме тому НАТО може почати роботу над зменшенням стратегічних ризиків, за словами сера Стівена.

"Ми повинні вжити швидких дій для оновлення та посилення заходів зі зміцнення довіри, щоб... зменшити або навіть усунути причини недовіри, страху, напруженості та ворожнечі. Такі заходи допомагають одній стороні правильно інтерпретувати дії іншої в передкризовій ситуації через безперебійний обмін достовірною інформацією про наміри. Впевненість і довіра зростають, коли держави відкрито розповідають про свої військові можливості та плани", – підкреслив Стівен Лавгроув.

Теги:
Поділитись

Новини по темі: