3 березня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Проводжала сина в садок і потрапила під потяг: на Житомирщині Укрзалізниця компенсує жінці лікування

Проводжала сина в садок і потрапила під потяг: на Житомирщині Укрзалізниця компенсує жінці лікування

  • Фото: poltavawave.com.ua
  • 29 січня, 2024 12:11

Жителька Житомирської області потрапила під потяг, коли проводжала маленького сина до садочка. Укрзалізниця повинна компенсувати постраждалій лікування.

Про це йдеться у рішенні Овруцького районного суду.

11 лютого 2021 року в місті Овруч теплотяг наїхав на жінку, внаслідок чого та отримала тяжкі тілесні ушкодження, їй надали першу групу інвалідності.

Постраждала просить Укрзалізницю виплатити компенсацію у 150 тисяч гривень та 5 483 гривень на лікування.

За фактом події внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а постановою слідчого кримінальне провадження закрили.

Внаслідок наїзду потяга, жінка отримала значну фізичну і моральну шкоду. Вона зазнала сильного болю, втратила багато часу, коштів та зусиль на лікування, однак досягти відновлення попереднього стану не вдалося.

Наразі вона заново вчиться ходити з тимчасовим протезом та чекає на встановлення постійного протеза, після чого — знову реабілітація.

Додаткових моральних страждань їй завдає той факт, що в момент ДТП поруч із нею був чотирирічний син. Адже саме проводжаючи його вранці до садочка на санчатах, вона і потрапила під потяг.

«1.02.2021 року близько 07:45 жінка вийшла із дому та везла дитину на санчатах в дитячий садочок. Оскільки вона поспішала, то вирішила скоротити шлях та піти через залізничні колії. На станції "Овруч" стояв вантажний потяг, який почав рухатися, коли вона просунула сани під вагоном. Не втримавши рівновагу впала біля колій, при цьому права нога залишилась на колії та в цей час колесо вагона переїхало її. Після цього через деякий час потяг зупинився. Претензій з даного приводу ні до кого не має, тому, що сама винна в даній ситуації», — йдеться у показаннях постраждалої.

Позов жінки задовольнили частково. З акціонерного товариства «Українська залізниця» стягнуть 130 тисяч гривень на відшкодування моральної шкоди та 4 800 гривень на відшкодування витрат на лікування.

«Позивачці заподіяно тяжкі тілесні ушкодження, внаслідок яких вона стала інвалідом першої групи. Тривалість лікування, що супроводжувалося ампутацією правової кінцівки ноги, реабілітацією, що завдавало їй глибокі моральні страждання, на тривалий час істотно змінило її спосіб життя, у тому числі й на майбутнє, оскільки за нею постійно треба здійснювати догляд. Відновити становище, яке існувало раніше, не можливо. Суд враховує, що ушкодження здоров'я спричинено у зв'язку з її особистою необережністю та переходом залізничної колії у місці, яке для цього не пристосовано. Вона не дотрималась правил поведінки на залізничному транспорті, що тягне за собою зменшення суми відшкодування. З урахуванням зазначених обставин стягненню підлягає сума у розмірі 130 тисяч гривень, що на думку суду є належним відшкодуванням у цьому випадку», — зазначають у суді.

Поділитись

Новини по темі: