15 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • «Масштабні пожежі в екосистемах Житомирщини - аномальна спека і людська недбалість», - екоінспекція

«Масштабні пожежі в екосистемах Житомирщини - аномальна спека і людська недбалість», - екоінспекція

  • Фото: ДЕІ
  • 10 вересня, 2024 9:50

Суха та спекотна погода початку осені у поєднанні з безпечністю та безвідповідальністю окремих громадян, занурила Житомирщину у димову завісу від численних пожеж в екосистемах – горять території на присадибних ділянках, вздовж доріг, у лісах, від задухи та смороду страждають люди, гинуть тварини, знищуються зелені насадження.

Про це 10 вересня повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Наразі область перебуває на піку пожежонебезпечного періоду. За повідомленням ГУ ДСНС України у Житомирській області, лише за останню добу зафіксовано 52 пожежі, більшість з яких спричинило саме загоряння сухої трави. А з початку року вже зафіксовано 975 пожеж на площі майже 750 га.

«Фахівці ДЕІ Поліського округу в пожежонебезпечний період працюють у посиленому режимі, – розповідає начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. - Проаналізувавши статистику, причини та місця локалізації останніх пожеж, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу впродовж вихідних з метою виявлення адміністративних правопорушень за самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення провели низку рейдових заходів на території Романівської, Чуднівської, Лугинської ТГ, Коростенської МГ. Особлива увага приділялася роз’яснювальній роботі – інспектори розповідали населенню і про шкоду довкіллю від пожеж, які вони провокують, і про штрафи, які закон передбачає для паліїв, поширювали листівки з інформацію на тему відповідальності за створення загрози виникнення пожеж, акцентували на тому, що під час війни відволікати працівників ДСНС України, військових та правоохоронців від виконання їхніх службових обов’язків – це означає знижувати обороноздатність країни, тобто допомагати ворогу».

Під час огляду територій фахівцями Інспекції було виявлено численні осередки займань сухої трави. У складних ситуаціях для їх гасіння доводилося викликати підрозділи ГУ ДСНС України в області. Особи паліїв у більшості випадків встановити не вдалося.

Проте поблизу с. Сингаї (Коростенська МГ) у лісовому масиві місцевий житель розвів багаття, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 77 КУпАП. За тією ж статтею до адмінвідповідальності було притягнуто місцевого жителя у Лугинській ТГ.

Всього з початку року, на території Житомирської області фахівцями Інспекції виявлено 68 порушень вимог пожежної безпеки.

На порушників природоохоронного законодавства складено 62 протоколи за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 97 тис. грн.

6 протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення тощо), сума накладених штрафів – майже 20 тис. грн.

Інспекція вкотре звертає увагу:

Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 до 6 120 грн, на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 6 120 до 12 240 грн, на посадових осіб від 21 420 до 30 600 грн.

Відповідно до ст. 77 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн і на посадових осіб - від 4 590 до 15 300 грн.

Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсію, розглядається як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Журнал Житомира повідомляв, що Житомир огорнули сморід та димка: що відомо про моніторинг повітря та штрафи паліям.

Поділитись

Новини по темі: