Дівчина розповіла, що інцидент з нею стався 31 жовтня близько 1-ї години дня у місті Сяминь. До Китаю вона поїхала за контрактом працювати моделлю, повідомляє ТСН.
"Хлопець з мого агентства купив скутер. Питав, чи я вмію їздити. Я не вмію. Він запропонував спробувати. Я не знаю, чому так вийшло. Я навіть на ковзани, лижі не стаю і на велосипед не сідаю. Боюся пошкодити щось або синяк поставити. Може, переконало те, як він сказав, що це безпечно. Сіла, проїхала 10 метрів, вивернувся кермо, врізалася в бордюр, перелетіла через кермо, зробивши колесо в повітрі. Впавши на асфальт, зрозуміла одразу, що поламана нога і спина. Боліло сильно, дихати не могла", - розповіла Тетяна.
Тетяну забрала швидка. Враження про китайську лікарню у дівчини лишилися не найкращі.
"Мене просто тягали, кидали на стіл, як мішок картоплі, щоб зробити рентген. Чотири рази перекидали. Не давали знеболювальних. Через 6 годин дали ібупрофен. Сильне знеболювальне дали тільки тоді, коли я в один момент перестала дихати. Це на четвертий день", - нарікає Тетяна.
На переламану ногу їй навіть не наклали гіпс. На фото, яке Тетяна розмістила у соцмережі, видно просто перебинтовану ногу.
Після інциденту дівчина звернулася по допомогу до консульства України в Шанхаї. Дипломати змогли домовитися з її роботодавцем про оплату медичних послуг. Тетяна каже, що лікування дороге, не вказуючи точну суму. Дипломати нарікають, що мало чим можуть допомогти у подібних випадках, якщо українці, які подорожують або працюють за кордоном, не мають страхування.
Тетяна, яка вже не вперше їздить на роботу до Китаю, каже, що очікувала оформлення страхування від роботодавця, тому не зайнялася цим питанням особисто.
"У попередніх поїздках, якщо не вказано, що я сама оформлюю поліс страхування, значило, що страхували після прибуття. Але зараз вже не важливо. Мені головне повернутися додому. Щоб знову ходити", - каже Тетяна.
Для того, щоб знову ходити, дівчині потрібна операція, вартість якої складає близько 7,5 тисяч доларів. Ще більше ніж у тисячу обійдеться спеціальний імплант для хребта. Що стосується ноги - китайські лікарі поки не можуть робити прогнози, потрібні додаткові обстеження.
Скільки коштуватиме і як довго триватиме реабілітація - на цей момент невідомо. Також у кругленьку суму обійдеться транспортування Тетяни в Україну. Для таких випадків в авіакомпанії викупається шість місць плюс одне для людини, яка супроводжує.
За кілька днів за Тетяною вилетить її чоловік. Посольство Китаю у Києві пішло на зустріч українській стороні й у відповідь на ноту консульства оперативно оформило чоловікову візу.
4149 4996 4091 7314
Трибель Тетьяна Олександрівна