Днями мережу інтернет сколихнула новина про травмування 4-річної дитини в одному з житомирських садочків. Лікарі діагностували у хлопчика вивих та тріщину ліктьової кістки. Наразі не можуть встановити винних, оскільки камери спостереження у дитячому садочку відсутні.
Багато закладів дошкільної освіти, ліцеїв та приватних шкіл Житомира вже впровадили використання відеоспостереження і лишились задоволені такою практикою. Наявність камер спостереження підвищує рівень безпеки учнів та вчителів, знижуючи ризик проникнення сторонніх осіб на територію закладу, та фіксуючи все, що відбувається.
«Я знаю, що якщо буде якийсь інцидент, ми можемо спокійно підійти до охоронця і попросити переглянути запис з камери. Нам спокійніше. Ні ми, ні діти цих камер не помічаємо. Вони нікому не заважають, але в разі нагальної потреби виручають», — ділиться одна з мам школяра, в навчальному закладі якого ведеться відеоспостереження.
«Коли я відправляю дитину до школи, я головним чином думаю про його безпеку. Я рада, що в будь-який момент можу побачити де він та чим займається», — каже Юлія, мама першокласника.
«Відеокамери — це можливість зменишити кількість провокацій та конфліктів», — каже пʼятикласниця Аліна.
«Спочатку було ніяково, але за три дні все минуло і ми почуваємося природньо. Все нормально», — ділиться своїми враженнями десятикласниця Дарʼя.
За наявності камери у дитячому садочку, де постраждав хлопчик, слідчі без проблем встановили б винуватця подій, або навпаки — непричетність певних осіб до них.
Раніше ЖЖ повідомляв, що підкомітет у справах сім’ї та дітей Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики розглядає можливість запровадження та правового регулювання відеофіксації освітнього процесу. Тому є ряд причин:
- протидія булінгу та мобінгу
- захист від неправдивих звинувачень
- фіксація та розкриття крадіжок
- збір даних щодо інцидентів між учнями та педагогами.
На початку березня цього року Департамент освіти Житомира провів опитування серед житомирян, чи підтримують вони відеофіксацію навчального процесу. 47% підтримують таку ініціативу, 53% досі залишаються проти.
ЖЖ поспілкувався із начальником департаменту освіти Житомира, Арендарчуком Валентином, щоб дізнатись чи планує Департамент освіти впроваджувати відеофіксацію освітнього процесу в місті. Пан Валентин відповів, що наразі нічого робити не планують.