26 грудня, 2024
Ми в соцмережах

В Україні скорочується чисельність вчителів: найбільша криза у селах

  • Фото: Ілюстративне
  • 21 липня, 2024 12:54

За 6 років кількість учителів зменшилася на 16,2 % — таку статистику презентували на заході «Вчителі майбутнього 2024» у Львові. Найбільша кадрова криза серед педагогів спостерігається у селах.

Автори дослідження — ГС «Освіторія» та Fama – Custom Research Agency, передає видання Еducation.ua.

Дослідники вказують, що за період 2018–2023 роки кількість учителів у містах зменшилася на 10,9 %, а в селах — на 22,8 %.

Також дослідники навели статистику щодо зменшення молодих вчителів, тобто віком до 30 років. Якщо у 2018 році їх було 14 % від загальної кількості, то вже у 2023 році цей показник знизився до 10 %.

Якщо брати в розрізі предметів, то найбільший дефіцит педагогів спостерігається в природничій та математичній галузях. Також потребує уваги нестача вчителів громадянської та історичної галузей, тобто вчителів історії та громадянської освіти. У початкових класах нестача вчителів менша за старою нормою (30 учнів у класі), але більша за новою нормою, коли у класі має бути не більше 24 учнів.

Крім цього, у дослідженні йдеться, що нині в університетах на педагогічних спеціальностях навчаються близько 94 тисячі студентів. Більша частина опитаних студентів, а це 56 %, готові пов’язати своє професійне майбутнє з викладанням.

Слід зауважити, що держава надає більшості педагогічних спеціальностей державну підтримку при вступі на них. Якщо абітурієнти оберуть таку спеціальність та нададуть своїм заявам при вступі пріоритет 1 або 2, тоді їхній конкурсний бал буде додатково помножений на 1,02 — галузевий коефіцієнт. Тобто у вступників збільшується конкурсний бал та шанси на вступ до закладів вищої освіти.

Поділитись

Новини по темі: