26 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Учнів житомирських ліцеїв змушують одягати форму: соціальні мережі вибухнули обуренням

Учнів житомирських ліцеїв змушують одягати форму: соціальні мережі вибухнули обуренням

  • Фото: Журнал Житомира
  • 12 вересня, 2023 18:00

З початком навчального року перед учасниками освітнього процесу постає все більше питань. Зовнішній вигляд учнів не є виключенням.

Днями в соціальних мережах почала ширитись інформація про те, що учнів деяких житомирських шкіл змушують носити шкільну форму та забороняють використовувати аксесуари чи фарбувати волосся.

«Батьки, прохання відписати в коментарях тих, кого теж змушують одягати шкільну форму. Дитина ходить в перший клас, в одну з богунських шкіл. І з 1 вересня поточного року класна керівниця тероризує мене з цією шкільною формою. Це в нас совкове виховання ще не вимерло?» — пишуть батьки в одному з телеграм каналів.

«Якщо це 27 школа я не здивована. Вибачте мене, а відтирати блиск для губ антисептиком це нормально? Чи змушувати стригтися як директрисі подобається? Як на мене, ні. Деякі вчителі сильно знижують оцінки. Це не норма», — додають інші читачі.

«28 школа теж тероризують. Особливо коли дитина одягне теплу кофту спортивну та штани. Я вважаю, що зараз батькам важко ще й на форму тратитись. Мали б совість. І так на репетиторів ледь заробляєш», — каже Оксана.

«Я вважаю, що шкільну форму потрібно зробити у всіх школах. Це не "совок", а гарно і стильно виглядає. Дивишся на учнів і не розумієш чи то учениця чи то вчитель. Одна в шортах, а інша в лосинах. Жах», — пише Тетяна.

«Мій теж ходить у 27, але особисто я нічого поганого не бачу в тому, щоб хлопці були в брюках. Футболки, сорочки і різні кофти дозволяють, аби не кольорові», — каже мама Тетяна.

«Та форма коштує як крило літака. Мої діти мають почуватися вільно. Досить вже цього "совка", і так не можемо його викорінити», — каже ще одна мама.

«Моя дитина ходить у четвертий клас, жодного разу у нас не вимагали форму, навіть за неї не згадують. Вчитель каже: «Головне, щоб комфортно». Ну, без фанатизму, звісно», — зазначає Валентина.

«У 27-ій школі взимку до останнього забороняли носити штани. Тулиш в -10 в тій спідниці і світ проклинаєш», — каже Софія.

Дехто з учасників дискусії зазначає, що шкільна форма допомагає зрівняти матеріальне становище учнів. Ніби, таким чином діти не зможуть хизуватися брендовими сарафанами та блузами. Проте, інші читачі кажуть, що і форма може бути брендовою і мати різний вигляд.

«На навчання ніяк не впливає, в джинсах людина сидить чи в спортивних штанях», — наголошує Анна.

«В 27 школі не діловий стиль, а ідіотизм. Не можна джинси, сорочки лише білого кольору (всі інші не можна). Штани лише чорні і так далі», — додають інші.

«Два сина навчається у 28 ліцеї, 6 і 8 класи. Ніхто нас не змушує вдягати форму, тільки просили не приходити у рваних джинсах. Можливо багато залежить від класного керівника», — каже Віта.

«Щодо 27 школи. Зараз справді просять просто діловий стиль, щоб діти виглядали охайно і не чванились один перед одним. Наскільки це впливає на навчання думаю можна переконатись подивившись на рейтинг шкіл по місту. 27 ліцей входить у топ 5 шкіл міста», — наголошує один з батьків.

«В мене син ходить до 28 школи у другий клас, шкільної форми немає. Має бути одяг темних та світлих тонів без малюнків, хоча старші класи ходять в чому хочуть», — каже Світлана.

«27 школа, моїй дитині вже другий тиждень роблять зауваження за джинси, хоча саме керівництво ходить як папуги. Я вважаю, у наших дітей забрали дитинство, якщо уже через ці речі їх цькувати. На які вистачило коштів, такі й купили», — зазначає Інна.

Також телеграм канал ПЖ оприлюднив відео, на якому видно як директорка особисто перед навчанням перевіряє зовнішній вигляд учнів.



«Доброго дня, в нас є такі типу лінійки, коли деректор нас збирає і перевіряє кожного на зовнішній вигляд. Якщо їй щось не подобається, вона викликає до себе в кабінет або на перерві у коридорі особисто говорить з кожним учнем. Вона не дозволяє носити кільця, ланцюжки, заглядає при всіх прямо під кофту перевіряючи наявність лінцюжків. Висловити свою думку їй не можна, починає вищати та перебивати, каже стригтися, змушує купляти піджаки та брюки. Постійне цькування дітей за зовнішній вигляд», — пишують учні.

Журнал Житомира поспілкувався із заступницею директора департаменту освіти Світланою Ковтуненко та дізнався, чи може адміністрація ставити такі вимоги перед учнями ліцеїв.

«Сьогодні за нормативами ніяких змушувань не може бути. Немає такого, що діти зобовʼязані носити шкільну форму. Зрозуміло, що якщо дитина приходить з декольте чи в занадто короткій спідниці, то їй роблять зауваження. Проте, це не означає, що всі повинні прийти в червоному чи сірому. Школа повинна вирішити разом з батьківською громадськістю, що потрібно для учнів. Не повинні окремо вирішувати батьки чи учні, чи педагоги. Це питання вони повинні прийняти разом», — наголошує пані Світлана.

Також журналістка завітала до 27 і 28 ліцею, щоб поспілкуватись із адміністрацією закладів.

«В нашій школі немає булінгу. У нас хороший мікроклімат. У нас хороша дисципліна і тому високий рівень знань. Хтось хоче золото носити, волосся в зелений фарбувати. Бідних і багатих в школі не повинно бути, всі рівні. Ми проти каблучок і пірсингів. Всі діти повинні бути на одному рівні. В нас кожен рік одне й те ж питання. Завтра знову будемо з батьками обговорювати це і нехай вони проголосують», — каже директорка 27 ліцею Коротка Світлана Миколаївна.


Фото: Журнал Житомира

За її словами, діти повинні бути одягнені у діловому стилі, саме шкільну форму ніхто не вимагає.

«Немає єдиної форми. Темний низ, світлий верх. Минулі роки було так. Цього року поговоримо і подивимось», — додає пані Світлана.


Фото: Журнал Житомира

За словами директорки 28 ліцею Глінчевської Яніни Анатоліївни, перед початком навчального року з батьками учнів було проведено розмову та домовлено про дотримання дітьми дрес-коду.

«Ми лише запропонували дотримання певного зовнішнього вигляду, щоб діти не відволікались від навчального процесу. На свята та урочистості ми пропонуємо вдягати вишиті сорочки. Під час навчального процесу дитина повинна виглядати певним чином. Я проти футболок та шортів у школі. Ми виховуємо культуру. Діти повинні знати, що можна вдягнути в театр, що можна одягнути на вечірку, а що потрібно одягати в школу», — каже Яніна Анатоліївна.


Фото: Журнал Житомира

Пройшовшись по школі, стає зрозуміло, що дітей не змушують відповідати якимось суворим вимогам. Можна зустріти учнів і у формі в клітинку, і у джинсах, і у кольорових кофтинках. Головною умовою є охайність. Директорка наголосила, що вона не проти манікюру, сучасних зачісок і різнокольорового волосся.

«Можна і сережки носити, і манікюр робити. Це просто повинно бути в міру. Дівчатка дуже поспішають бути дорослими, проте батьки мають пояснити дітям де та як потрібно виглядати», — додає директорка ліцею №28.


Фото: Журнал Житомира

Відповідно до закону, ліцеї не можуть вимагати від дітей виглядати певним чином без погодження з батьками. Відповідне рішення повинно прийматись спільно для створення комфортних умов навчання.

Поділитись

Новини по темі: