У Житомирському міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді презентували роботу гуртка «Комп'ютерна графіка». Про це повідомляє Житомирська міська рада.
Гурток функціонує вже близько шести років і навчає дітей різних вікових категорій основам інформаційних технологій та анімації.
«До молодшої групи входять діти 5-6 класу. Вони починають навчання з Paint.NЕТ та Adobe Animate, яка призначена для створення анімацій. Заняття націлені на малювання, адже у подальшому для створення персонажів та оточення потрібні такі навички. Старша група, окрім Adobe Animate, працює ще й з Adobe Photoshop та Adobe Illustrator. Це діти 7-11 класів, але інколи сюди приходять і студенти», – розповідає керівниця гуртка Галина Шостачук.
За її словами, найскладніше у створенні анімації – графіка. Проте завдяки схожому інтерфейсу програм дітям легко "переключитися" з Adobe Animator до Adobe Illustrator. Вихованці гуртка вже вміють працювати з растровою графікою у фотошопі і з векторною – в ілюстраторі.
Давид Мартіросов, один з учнів гуртка, завершує роботу над мультиком про підводний світ.
«Відвідую гурток близько року. Пів року тому почав створювати анімаційні мультфільми. Раніше були гіфки у фотошопі та малюнки в ілюстраторі. Дуже хотів би створити власний мультик про роботів чи тварин», – каже хлопець.
Шістнадцятирічна Ольга Бражевська, переможниця Міського конкурсу комп'ютерних програм, відвідує гурток вже два роки.
«Спочатку було важко працювати з новими програмами, але якщо набити руку, все робиться швидко. Навчилася створювати програми, анімації, редагувати фотографії... Я творча людина, тому мені подобається цим займатися, особливо анімаціями. Також люблю деформувати різні зображення. В майбутньому думаю пов'язати з цим свою професію – стати UI/UX дизайнером або програмістом», – ділиться Ольга.
Одинадцятирічна Анна Хоменко сподівається, що гурток стане початком чогось більшого у майбутньому.
«Думаю, якщо буду продовжувати цим займатися, вийде щось хороше. Восени, коли почала тут навчатися, подобалося малювати у Paint.NЕТ, але анімації виявилися цікавішими, ніж просто малювання», – зазначає Анна.