24 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Поліський національний університет долучився до Європейської мережі цифрових хабів

Поліський національний університет долучився до Європейської мережі цифрових хабів

  • Фото: Журнал Житомира
  • 12 грудня, 2024 16:52

12 грудня у Житомирі відбулося відкриття Поліського цифрового інноваційного хабу POLIDIH. Цей проєкт покликаний сприяти цифровій трансформації Житомирщини та інших північних регіонів України.

Консорціум, до складу якого увійшли Поліський національний університет, Житомирська обласна військова адміністрація, Житомирська міська рада, Державне космічне агентство України, група компаній ITM Industry Group та інші партнери, став одним із переможців у конкурсі Єврокомісії на створення таких хабів в Україні. Завдяки цьому Житомирщина отримала сучасну платформу для розвитку цифрових технологій та інновацій.

До відкриття хабу долучились представники Житомирської ОВА та міськради, партнери університету, а також колеги з хабу в Хмельницькому національному університеті.

Поліський національний університет єдиний серед університетів в Житомирській області долучився до Європейської мережі цифрових інноваційних хабів в межах програми ЄС «Цифрова Європа» у якості координатора. Спеціалізацією хабу є сфера розвитку цифрових навичок високого рівня.

За словами ректора університету Олега Скидана, програма «Цифрова Європа» стартувала у 2021 році і налічує 224 такі хаби в різних європейських країнах. Тепер до існуючої мережі хабів долучаться і 12 українських — їх відбирали на конкурсній основі. Лише три з них відкриють в закладах вищої освіти. Окрім того, хаб у Поліському національному університеті та ще 5 переможців конкурсу зі створення Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні отримали 4,5 млн євро від ЄС на їх функціонування на умовах співфінансування 50/50.

«Грантову угоду Поліський Національний університет підписав 1 листопада, хоча відкриття хабу планувалося на січень 2025 року. До цього відремонтували приміщення колишнього читального залу та обладнали його необхідною технікою, з якою допомогли партнери університету», — розповів Олег Скидан.

Хаб надаватиме консультації та практичну допомогу підприємствам у впровадженні цифрових технологій, сприятиме цифровізації публічних послуг та підвищенню цифрової грамотності населення. Він покликаний об'єднати науковців, бізнес та владу для спільних проєктів та розробки інноваційних рішень, а також брати участь у європейських мережах цифрових інновацій та обміні досвідом з іншими країнами.

«Перші півроку хаб надаватиме послуги громадам та бізнесу на Житомирщині, згодом його діяльність пошириться на ще чотири області Київську, Рівненську, Волинську та Чернігівську», — говорить Олег Скидан.

Створення цифрового хабу є важливим кроком для інтеграції України в європейський цифровий простір. Хаб сприятиме реалізації європейських стратегій, зокрема, у сфері цифрової економіки, сталого розвитку та охорони довкілля. Він допоможе малим і середнім підприємствам стати більш конкурентоспроможними на європейському ринку та сприятиме збереженню природних ресурсів регіону.

Поділитись

Новини по темі: