Наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2025 року № 551 затверджено перелік закладів освіти, відібраних для реалізації публічного інвестиційного проєкту «Модернізація майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору». Проєкт реалізується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, передбаченої на 2025 рік.
Про це інформує пресслужба Житомирської ОВА.
Від Житомирської області до переліку закладів професійної та фахової передвищої освіти, які братимуть участь у проєкті, увійшли:
- Бердичівський фаховий коледж промисловості, економіки та права (технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях);
- Професійно-технологічний коледж міста Житомира (верстатник широкого профілю);
- Державний навчальний заклад «Малинський професійний ліцей (кулінарний хаб)»;
- Малинський фаховий коледж (деревообробні та меблеві технології).
У межах реалізації проєкту буде модернізовано навчальні майстерні, лабораторії, оновлено меблі, закуплено сучасне обладнання та техніку, що відповідає вимогам сучасного виробництва.
На розроблення проєктної документації для реалізації публічних інвестиційних проєктів, спрямованих на забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору від Житомирщини до переліку закладів освіти увійшло Головинське вище професійне училище нерудних технологій.
Загальний обсяг субвенції виділених для Житомирської області становить 26,6 млн грн. На розроблення ПКД для Головинського вищого професійного училища нерудних технологій – 235 тис. грн.
Реалізація проєкту дозволить не лише підвищити якість професійної підготовки здобувачів освіти, але й забезпечити відповідність освітнього процесу потребам ринку праці, сприяти розвитку регіону та формуванню конкурентоспроможного кадрового потенціалу.
Участь у проєкті є важливим кроком до підвищення престижу професійної освіти в області та загалом в Україні.
Журнал Житомира повідомляв, що дев’ять закладів профтехосвіти Житомирщини навчатимуть жінок на умовно чоловічі професії.
Навчально-практичний центр зварювальних технологій відкрили у Житомирі: 16 видів сучасного обладнання.
На профтехосвіту у Житомирській громаді на рік передбачили 155 млн грн: навчається 2,2 тис учнів.
Житомир прагне реформувати ПТУ: заклади приймуть на баланс міста та почнуть розбудову.