10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Нові умови вступної компанії 2022 та додаткова сесія для абітурієнтів Житомирщини

Нові умови вступної компанії 2022 та додаткова сесія для абітурієнтів Житомирщини

  • 19 червня, 2022 13:28

Цьогорічне тестування з зовнішнього незалежного оцінювання проходитиме за новими правилами. Зокрема, деякі абітурієнти не здаватимуть ЗНО, а писатимуть мотиваційні листи.

Відео роз’яснення про нові умови вступної компанії опублікувала Житомирська військова адміністрація.

Директорка Департаменту освіти й науки Житомирської ОВА Наталія Осипович поінформувала, що через війну змінено правила обов’язкових тестів.

«Цього року вступна компанія має певні особливості – це пов’язано з війною. Традиційне зовнішнє незалежне оцінювання цього року замінено національним мультипредметним тестом (НМТ), що скрадатиметься з трьох предметів за навчальною програмою загальноосвітньої школи – української мови, математики та історії України. Тести потрібно буде здавати тим хто вступатиме: на бюджет, а на  контракт без тестування, це стосується лише бакалаврів», пояснила директорка.

Звісно, тим хто захоче вступити на контракт потрібно буде написати лише мотиваційний лист.

«Проте вступникам, які вступають на бакалаврів (платна форма навчання) потрібно буде написати мотиваційний лист. У ньому вказати чому вони обирають той чи інший заклад освіти. На творчі спеціальності – сценічне мистецтво чи музичне потрібно здавати творчий конкурс, де оцінюється талант та здібності», додала Наталія.

Також вона додала, що  7 липня проходить другий етап підтвердження участі у НМТ, а до 12 липня вступникам буде надіслано запрошення. Ті, хто виїхав за межі області та не встиг зареєструватися на тестування, можуть це зробити зараз до 20 червня та пройти НМТ під час додаткових сесій у серпні та вересні.

Поділитись

Новини по темі: