Цього року всі абітурієнти, які прагнуть вступити на навчання до омріяного вишу, повинні пройти національний мультитест. У 2024-му іспит буде складнішим у порівнянні з іншими роками та стартує вже у травні.
Одинадцятикласники оцінювали свої знання й шанси на вступ під час серії тренувального НМТ, що проходили в Житомирській політехніці.
"Впродовж березня 2024 року в Державному університеті «Житомирська політехніка» проводилися тренувальні сесії національного мультипредметного тесту з української мови та математики. Кожного тижня зареєстровані учасники отримували запрошення для проходження тренувального тестування в стінах Житомирської політехніки. Процедура тренувального НМТ максимально наближена до реального – з залученням інструкторів та дотриманням всієї процедури проведення тестування, а також із відповідним інтерфейсом платформи для проходження НМТ", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що за підсумками:
- Близько 1000 зареєстрованих учасників,
- Більше 700 учасників пройшли тестування, серед них: Троє здобули 200 балів з обох предметів,
- Чотирнадцять отримали результат 190+ балів принаймні за один предмет.
Чому важливо набрати якомога більше балів на НМТ
Знання одинадцятикласників на НМТ перевірятимуть аж з чотирьох предметів. Три з них будуть обов'язковими і лише один можна буде обрати.
Та на абітурієнтів чекатиме й багато нововведень. Зокрема, НМТ-2024 вперше будуть складати майбутні артисти та спортсмени. Раніше вони могли стати студентами цих факультетів лише за результатами творчих конкурсів.
Сюрпризів та змін у цю вступну кампанію підкинуло і Міносвіти. Тепер держава видаватиме вступникам гранти на навчання, суми яких залежатимуть від результату НМТ. Тому абітурієнтам варто наперед розуміти, який потенційний бал вони можуть отримати.
І хоч часу до тестування залишається все менше, але повторити і заповнити прогалини у знаннях ще можна, за умови відмінної організації й тайм-менеджменту.
Як перевірити свій бал на НМТ
Цьогорічні вступники можуть обрати різні способи перевірки власної готовності до тестування.
-
Самостійна перевірка
Тести, які складали випускники минулих років, – хороший спосіб переконатися у тому, чи готові ви до тестування. Вони допоможуть зрозуміти, які завдання будуть на НМТ, та перевірять психологічну готовність школяра до іспиту.
Необхідні матеріали розміщені у вільному доступі для всіх охочих. Але варто пам'ятати: такий варіант підготовки буде ефективним лише для націлених на результат та дисциплінованих учнів.
-
Перевірка з репетиторами
Якщо ж випускник розуміє, що не може самостійно визначити свої прогалини у знаннях, варто звернутися до репетитора. Він допоможе їх знайти, виправити та підкаже техніки кращого засвоєння матеріалу. Однак у цьому разі треба пам'ятати: послуги такого фахівця коштують недешево, а предметів на НМТ – аж чотири.
-
ЗНО / тренувальні НМТ
Перевірити свій рівень готовності до НМТ можна в тренувальному режимі. Питання, умови, часові обмеження при цьому будуть максимально наближені до державного тестування. Після завершення онлайн-НМТ випускник отримає не лише інформацію про кількість балів, які він набрав, але й деталізований результат з поясненнями і рекомендаціями щодо тем і питань, які необхідно повторити.
Фото: Житомирська політехніка