19 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Майже половину ваучерів на навчання жителі Житомирщини використали за кілька місяців

Майже половину ваучерів на навчання жителі Житомирщини використали за кілька місяців

  • Фото: Ілюстративне
  • 20 травня, 2024 19:17

У центрі зайнятості на Житомирщині з початку року станом на 7 травня видали 271 ваучер на навчання та підвищення кваліфікації фахівців за різними спеціальностями. Цьогоріч пройти навчання можуть понад 600 охочих, однак кількість може збільшуватися.

Про це Суспільному Житомир розповіла координаторка програм профнавчання в Житомирській обласній службі зайнятості Алла Загацька.

За її словами, на підвищення кваліфікації документи отримали фахівці за спеціальностями "Медсестринство", "Медицина" та "Фармація, промислова фармація".

"Варто зазначити, що майже 200 ваучерів видані для перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями, оскільки цього року змінились правила вступу до закладів вищої освіти через складання тестування, тому основний акцент в цьому році на навчання за робітничими професіями", — сказала Алла Загацька.

Фото: Суспільне. Алла Загацька, Житомир, травень 2024 рік

Найбільш популярними були професії: робітник фермерського господарства, кухар, водій автотранспортних засобів, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, електрогазозварник, маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, продавець непродовольчих товарів, кравець.

Зі слів Алли Загацької, Житомирській обласній службі зайнятості на 2024 рік виділили понад 11,8 мільйона гривень, це дозволить оплатити за навчання 622 охочим, але цю суму і кількість учасників можуть збільшити.

"Вартість ваучера становить 30280 гривень. Якщо вартість навчання більша, може доплатити особа або роботодавець, якщо менша, то оплачується в межах вартості навчання. Хочу звернути увагу, що ваучери видаються одноразово", — додала координаторка програм профнавчання.

При отриманні ваучера людина самостійно обирає професію чи спеціальність зі 124 актуальних на сьогодні, а також форму навчання та заклад освіти у межах України. Для отримання ваучера заявку можна подати онлайн або особисто звернутися в найближчий центр зайнятості.

Суспільному Житомир вдалося зв'язатися з учасниками програми, які розповіли про особливості проходження навчання за ваучером.

Кухар одного із житомирських дитсадків Світлана Письменна поділилася, що задоволена можливістю пройти навчання, адже працює на кухні 30 років і шукала курси для підвищення кваліфікації. Зі слів жінки, навчання їй нічого не вартуватиме.

"Наразі я проходжу навчання, яке триватиме протягом трьох місяців. Дізналася про програму через адміністрацію навчального закладу, де я працюю в місті Житомирі. Мені пояснили, що є така програма і через центр зайнятості можливо підвищити свій кваліфікаційний розряд. Ініціативу я проявила сама, бо мене мотивувало і незначне підвищення зарплати після навчання — це перше. По-друге, наразі у дитсадках змінився підхід до харчування, з'явилися нові страви, оновлення обладнання планується, і це буде зовсім інший рівень підготовки. У мене є профільна освіта та розряд, але немає курсів для підвищення кваліфікації, як у медиків, то ваучер — це класна можливість із професійної точки зору, нові тенденції та підходи. Мені 48 років, я все життя працюю на кухні, майже 30 років, для мене це цікаво", — розповіла Світлана Письменна.

Фото: Суспільне. Світлана Письменна, кухар у дитячому садку, Житомир, травень 2024 рік

Лікар Сергій Грабчук із Любара також наразі у процесі навчання, чоловік розповів, що зараз на роботі в столиці підвищення кваліфікації необхідне.

"Про навчання дізнався через соцмережі, працюючи лікарем ще у Любарі, ваучер отримав через центр зайнятості у рідному місті. Дуже добре, що є така можливість, враховуючи мій вік 48 років, я скористався, подавши документи. Я працюю лікарем-гастроентерологом у поліклініці в Києві, але і в Любарі теж працював, і мені ці курси для підвищення кваліфікації необхідні для роботи з людьми. Навчання обійшлося безплатно, проблем із подачею документів не було", — сказав Сергій Грабчук.

Фото: Суспільне. Сергій Грабчук, лікар-гастроентеролог, Київ, травень 2024 рік

Журнал Житомира раніше повідомляв, що на Житомирщині сума для організації навчання за ваучерами збільшена майже до 12 млн грн.

Щотретій отримувач ваучера на навчання обрав напрям сільського господарства.

Поділитись

Новини по темі: